Znajdź nas na

FAKTY

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie kolejne rondo! Zanim to jednak nastąpi na kierowców czekają spore utrudnienia!

Czterowlotowe rondo turbinowe, buspas, ścieżki rowerowe, chodnik, a przede wszystkim nowa nawierzchnia – tak po 15 miesiącach powinny wyglądać przebudowane ulice Jana Samsonowicza i 11 Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zanim to jednak nastąpi kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia. Wyłączone z ruchu zostaną bowiem odcinki od ronda przy ul. Bałtowskiej do skrzyżowania ul. Jana Samsonowicza, a także od ul. Ogrodowej do ul. Jana Samsonowicza. Wykonawcą inwestycji jest spółka „Trakt”.

Już wkrótce wyremontowana zostanie ulica 11 Listopada fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ulica Jana Samsonowicza i 11 Listopada to drogi, którymi każdego dnia podróżują pracownicy Huty Celsa Ostrowiec Św., a także przedsiębiorcy, których firmy i zakłady  znajdują się w tej części miasta. Już wkrótce rozpocznie się remont tych ważnych dla miasta arterii. Za realizację projektu w zakresie infrastruktury drogowej odpowiedzialny jest powiat ostrowiecki. W ramach prac planowana  jest przebudowa i rozbudowa ulic: 11 Listopada oraz Jana Samsonowicza.

Jak podczas zorganizowanej w lipcu bieżącego roku, konferencji prasowej, informował Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, zadanie to podzielone zostało na dwie części i realizowane jest w ramach dwóch kontraktów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pierwszy z nich obejmuje przebudowę ulicy 11 Listopada  od ulicy Ogrodowej do skrzyżowania z ulicą Jana Samsonowicza. W ciągu drogi powstanie nowa nawierzchnia, zostanie wymieniona podbudowa, powstanie nowa ścieżka rowerowa, wykonana z nawierzchni bitumicznej, wykonany zostanie nowy chodnik. Jezdnia zyska nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. W ramach zadania w jezdni wyznaczony zostanie dodatkowy pas ruchu dla autobusów, wykonane będą także zatoki autobusowe.

Drugi kontrakt obejmuje zaś przebudowę  ulicy Jana Samsonowicza od ronda na ulicy Bałtowskiej do skrzyżowania z  ulicą Jana Samsonowicza. Tu także powstaną chodnik, oświetlenie, ścieżka rowerowa, nowa kanalizacja i nawierzchnia. 

– Takim bardzo istotnym elementem przebudowy, łączącym te obydwie drogi jest budowa ronda turbinowego, czterowlotowe. Dodatkowy czwarty wlot będzie łączył drogi powiatowe z drogą gminną, która jest realizowana przez gminę Ostrowiec Św. – wyjaśniał podczas konferencji prasowej Tomasz Mroczek. 

 Prace budowlane powinny zakończyć się w ciągu 15 miesięcy.  

– Jest to najwyższy kontrakt finansowy, jeżeli chodzi o roboty budowlane w tej kadencji. Jego łączna wartość wynosi ponad 18 000 000 zł. Jest częścią składową projektu realizowanego przez miasto Ostrowiec Św. „Ekologiczny transport miejski  w Ostrowcu Św.” Jesteśmy w tym projekcie formalnym partnerem i jako partner, powiat ostrowiecki realizuje część  drogową, związaną z przebudową ulicy 11 Listopada  od ulicy Ogrodowej ze skrzyżowaniem z Jana Samsonowicza oraz przebudową i rozbudową ulicy Jana Samsonowicza od ronda przy Bałtowskiej do odcinka uprzednio modernizowanego –  tłumaczył Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego. 

Przebudowana zostanie ulica Jana Samsonowicza
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał, że ważnym elementem wynikającym z realizacji tego projektu jest montaż finansowy, składający się z trzech źródeł. Jednym z nich są  finanse Unii Europejskiej, stanowiące 50 procent ogólnej wartości zadania (ponad 9 mln ) pozostałe 9 200 000 zł to wspólny udział budżetu powiatu ostrowieckiego i gminy Ostrowiec Św.

Prace budowlane na ulicy Jana Samsonowicza i 11 Listopada, oznaczają utrudnienia dla kierowców. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która obowiązywała będzie  do października przyszłego roku.

Na zamkniętych odcinkach będzie mógł się odbywać jedynie ruch w zakresie dojazdu do posesji oraz do firm zlokalizowanych przy tych ulicach. Wyłączenie nie będzie obejmowało również  pojazdów służb ratunkowych.

Dojazd do Celsy Huty Ostrowiec i innych firm zlokalizowanych przy ul. Antoniego Hedy Szarego, będzie odbywał się tak jak dotychczas – ulicą prowadzącą od skrzyżowania z ul. Jana Samsonowicza w kierunku pierwszej bramy huty, ale przy wprowadzeniu ruchu wahadłowego. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Na tym newralgicznym odcinku, wykonawca robót zobowiązał się do prowadzenia prac przy połówkowym zajęciu jezdni, aby ograniczyć do minimum problemy z transportem do największego zakładu pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim – czytamy na oficjalnej stronie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. 

Objazd dla wszystkich pojazdów został zaplanowany i wytyczony ulicami Bałtowską, Aleja Jana Pawła II, Leona Chrzanowskiego, Ogrodową, do skrzyżowania z ul. Jana Samsonowicza.

Mapa objazdów
Źródło: Ostrowiecki.eu

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this