Znajdź nas na

FAKTY

W poniedziałek w powiecie ostrowieckim ruszą testy przesiewowe m.in dla nauczycieli klas I-III! Przebadanych zostanie 625 osób!

W poniedziałku, 11 stycznia przeprowadzone zostaną badania – testy przesiewowe
na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół
specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół z terenu powiatu ostrowieckiego – poinformowała Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Badania będą dobrowolne i bezpłatne, wykonywane za pomocą testu PCR, w trzech punktach wymazowych zorganizowanych na terenie powiatu m.in. w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zgodnie z listami osób chętnych do badań przekazanych Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Ostrowcu Św. przez dyrektorów publicznych i niepublicznych placówek oświatowych, przebadanych zostanie 625 osób z terenu powiatu ostrowieckiego.

Dyrektorzy zgłosili: nauczycieli, jak również pracowników szkoły,: obsługę administracyjną, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły, a także  kierowców zapewniających dowóz dzieci.

Badania będą dobrowolne i bezpłatne, wykonywane za pomocą testu PCR, w trzech punktach wymazowych zorganizowanych na terenie powiatu w: Publicznej Szkole Podstawowej nr 14, Bursie Szkolnej oraz Zespole Szkół Publicznych w Szewnie.

Wyniki badań będą dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta, a osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2 zostaną poddane obowiązkowej 10 dniowej izolacji domowej.

– Badania przesiewowe nauczycieli mają zagwarantować bezpieczeństwo zarówno personelowi szkół, jak i uczniom oraz pomóc w bezpiecznym powrocie dzieci do szkół, który zależy od dalszego przebiegu epidemii – czytamy w komunikacie sanepidu. 

Wioletta Adamczyk-Nowak przypomina także, że sprawy związane z COVID-19 można zgłaszać za pośrednictwem całodobowej infolinii pod numerem +48 22 25 00 115 lub online, poprzez formularz na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this