Znajdź nas na

FAKTY

W powiatowych jednostkach organizacyjnych szykują się podwyżki dla kierowników i zastępców kierowników? Radny mówi o „skoku na kasę”!

Kierownicy i zastępcy kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych (Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, a także Domów Pomocy Społecznej) zarobią więcej? Tak wynika z Zarządzenia Starosty Ostrowieckiego z 10 stycznia 2022 roku. Łączne wynagrodzenie miesięczne dla dyrektora (kierownika jednostki) może wynieść maksymalnie (uwzględniając wszystkie składniki wynagrodzenia) – 15 500 zł, w przypadku zastępcy kierownika jednostki – 12 500 zł. – To typowy dla ostrowieckiej władzy „skok na kasę” dla swoich. Zamiast pokryć kilkunastomilionową stratę szpitala daje się rekordowe podwyżki dla starosty – podwyżkę o 9 tysięcy złotych, a teraz umożliwia się blisko 50% wzrost pensji dla prominentnych działaczy KWW Jarosława Górczyńskiego. Radni piastujący funkcje dyrektorów w DPS-ach też mieliby dostać wielotysięczne podwyżki? Wojewoda wskazuje, że pełnią oni funkcje niezgodnie z przepisami – mówi Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Zdjęcie ilustracyjne. Budynek, w którym mieści się Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zarządzenie Starosty Ostrowieckiego  z 10 stycznia 2022 roku określa maksymalne miesięczne wynagrodzenie kierowników i zastępców kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych Powiatu Ostrowieckiego: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy i Domów Pomocy Społecznej. 

Z zarządzenia dowiadujemy się, że przez miesięczne wynagrodzenie należy rozumieć sumę przypadających do  wypłaty w danym miesiącu następujących składników wynagrodzenia: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek za wieloletnią pracę, dodatek funkcyjny, inne dodatki wypłacane co do zasady comiesięcznie lub w innych regularnych okresach, jeśli takie zostaną przyznane. 

I tak ustalono maksymalne wynagrodzenie zasadnicze i maksymalną stawkę dodatku funkcyjnego: dla dyrektora (kierownika jednostki) maksymalna stawka  wynagrodzenia zasadniczego wynosi 10 000 zł, dodatku funkcyjnego zaś 3 000 zł, dla zastępcy dyrektora (kierownika jednostki) maksymalna stawka wynagrodzenia zasadniczego wynosi 8 000 zł, maksymalna stawka dodatku  funkcyjnego 2 000 zł

Łączne wynagrodzenie miesięczne (uwzględniając wszystkie składniki wynagrodzenia) nie może przekroczyć  15 500 zł w przypadku dyrektora (kierownika jednostki) i 12 500 zł  w przypadku zastępcy kierownika jednostki.

Informacją o podwyżkach zbulwersowany jest Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

– Starostwo tak właśnie zaciska pasa. To ekonomia według radnych KWW Jarosława Górczyńskiego. Przypomnę, że kontrole przeprowadzone w dwóch ostrowieckich DPS-ach przez przedstawicieli Wojewody Świętokrzyskiego wykazały spore nieprawidłowości. Według przeprowadzonej kontroli  Włodzimierz Stec, zastępca dyrektora DPS-u przy ulicy Grabowieckiej,  nie posiadał wymaganego ustawą o pomocy społecznej, co najmniej 3-letniego stażu pracy w pomocy społecznej z kolei Marta Woźnicka-Kuzdak,  zatrudniona na stanowisku zastępcy dyrektora DPS-u na osiedlu Słonecznym 49 nie posiadała zarówno wymaganego ustawą o pomocy społecznej, co najmniej 3-letniego stażu pracy w pomocy społecznej, jak też nie posiadała specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej. Za co więc te podwyżki – pyta Zbigniew Duda.

Treść Zarządzenia publikujemy poniżej.

Zarządzenie Nr Or.I.120.1.3.2022 Starosty Ostrowieckiego z dnia 10.01.2022 r. w sprawie ustalenia maksymalnego miesięcznego wynagrodzenia kierowników i zastępców kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych. Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Zarządzenie Nr Or.I.120.1.3.2022 Starosty Ostrowieckiego z dnia 10.01.2022 r. w sprawie ustalenia maksymalnego miesięcznego wynagrodzenia kierowników i zastępców kierowników powiatowych jednostek organizacyjnych.
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this