Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W powiecie ostrowieckim dwa nowe zakażenia koronawirusem!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono pięć nowych zakażeń koronawirusem, w tym dwa na terenie powiatu ostrowieckiego. W sumie w Polsce odnotowano dziś (31 maja) 115 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Wciąż największą liczbę zakażeń odnotowuje się w województwie śląskim.

Grafika: naOSTRO.info

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To: starsza kobieta i kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, młody mężczyzna z powiatu starachowickiego i starszy mężczyzna z powiatu koneckiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 478 zachorowań na COVID-19, w tym 22 zgony oraz 256 ozdrowień.

Według danych przekazanych dziś (niedziela, 31 maja) przez Ministerstwo Zdrowia najwięcej zakażonych osób pochodzi z województwa śląskiego – 92 osoby. Koronawirus nie ominął także województwa: lubelskiego (7 osób), świętokrzyskiego (5 osób), dolnośląskiego (4 osoby), wielkopolskiego (3 osoby). Zachorowania odnotowano też w województwach: opolskim (1 osoba), podkarpackim ( 1 osoba), pomorskim (1 osoba) i zachodniopomorskim (1 osoba).

Zmarły 3 zakażone koronawirusem osoby: 84-letnia kobieta hospitalizowana w Poznaniu, 83-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Tychach oraz 65-letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu w Bytomiu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Wczoraj (sobota, 30 maja) w szpitalu w Starachowicach przebywało 76 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 65 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 5 osób z wynikiem negatywnym, 6 osób oczekiwało na wynik.

Według danych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 137 osób objętych jest kwarantanną, 5 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Od początku epidemii dodatni wynik SARS-CoV-2 stwierdzono u 47 osób, wyzdrowiało 20 osób.

W sumie w Polsce od początku epidemii zakażenie koronawirusem stwierdzono u 23 686 osób. Zmarły 1064 osoby.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this