Znajdź nas na

FAKTY

W słuchawce usłyszała płacz kobiety i prośbę o wsparcie finansowe!

Wczoraj (poniedziałek, 16 maja) do 88-letniej ostrowczanki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Płacząc poprosiła o pomoc. Twierdziła, że spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje 50 tysięcy złotych, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Do rozmowy włączył się też mężczyzna, podający się za policjanta. Na szczęście dzięki czujności sąsiada seniorka nie dała się oszukać.

Seniorka nie dała się oszukać Zdjęcie ilustracyjne The Stocks

Ostrowieccy mundurowi po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności i rozwagi w związku z kolejnymi przypadkami oszustw na szkodę osób starszych. Sprawcy nie mając żadnych skrupułów wykorzystują ufność seniorów i okradają ich z oszczędności, często całego życia. 

Wczoraj do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy. Do zdarzenia miało dojść kwadrans przed godziną 13.00 na terenie miasta. Jak wynikało z relacji zgłaszającej na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Płaczącym głosem poprosiła o pomoc 88-letnią seniorkę. Twierdziła, że spowodowała wypadek drogowy i teraz potrzebuje 50 tys. złotych, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Do rozmowy włączył się również mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. Fałszywy stróż prawa poprosił swoją rozmówczynię o podanie numeru telefonu komórkowego, po czym kontynuował rozmowę z dwóch urządzeń jednocześnie. Poinformował ją, że wkrótce do jej domu przyjedzie kurier, który powoła się na „Piotrka” i to jemu kobieta przekaże pieniądze, które posiada. 

Na szczęście seniorka o całym zajściu poinformowała sąsiada, który uświadomił ją, że ma do czynienia z oszustami. Dzięki opanowaniu i właściwej reakcji mężczyzny, mieszkanka naszego miasta nie straciła swoich oszczędności.

– Ostrzegamy przed osobami podającymi się za fałszywych wnuczków, dzieci bądź policjantów. Starsze osoby bardzo często są narażone na oszustwa lub kradzieże ze strony przestępców. Ufają nieznajomym podającym się za pracowników instytucji pomocowych, spółdzielni mieszkaniowych czy za członków rodziny. Sposobem często wykorzystywanym przez oszustów jest metoda „na wnuczka” i „na policjanta”. W trosce o bezpieczeństwo, apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym. Jeśli mamy wątpliwości co do osoby dzwoniącej, potwierdźmy podaną nam  informację oddzwaniając do osoby proszącej o pomoc i sprawdźmy, czy rzeczywiście jej potrzebuje. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów – apelują mundurowi. 

Funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelaniu ich na konto bankowe.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this