Znajdź nas na

FAKTY

W szkole w Janiku rozmawiali o bezpieczeństwie!

Chociaż w województwie świętokrzyskim ferie zimowe rozpoczynają się dopiero 12 lutego, jednak mundurowi z ostrowieckiej komendy nie próżnują i prowadzą działania profilaktyczne w szkołach z tereny powiatu ostrowieckiego. Ostatnio gościli w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Trwają ogólnopolskie działania „Bezpieczne ferie”. Jeszcze przed rozpoczęciem zimowej przerwy w nauce policjanci odwiedzają placówki edukacyjne i uczą najmłodszych zasad oraz bezpiecznych zachowań w czasie zimowego wypoczynku, a także sposobów postępowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia. 

Wczoraj (środa, 17 stycznia) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kunowie udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Janiku. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie mogli usłyszeć od mundurowych wiele cennych rad i wskazówek, po to by czas ich odpoczynku i zabawy był dla nich bezpieczny. Poruszana była także kwestia bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zostały również omówione zasady bezpieczeństwa na stokach. Policjanci apelowali również o noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny. Przypomnieli o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia.

By zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym mieszkańcom powiatu ostrowieckiego policjanci aż do zakończenia ferii będą przestrzegać przed zagrożeniami, z którymi można spotkać się podczas zimowej aury.

Na koniec spotkania funkcjonariusze zaprosili uczniów do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this