Znajdź nas na

FAKTY

W Urzędzie Gminy w Bałtowie przepracowała blisko 40 lat! Małgorzata Kołodziej odeszła na emeryturę!

Pracę w Urzędzie Gminy w Bałtowie rozpoczęła blisko 40 lat temu. Na przestrzeni lat zajmowała się wydawaniem praw jazdy, zaopatrzeniem, rejestracją pojazdów, przetargami, a także problemami alkoholowymi w gminie. Teraz przyszedł czas na emeryturę. Eugenię Kołodziej, nazywaną przez wszystkich urzędników – Małgosią, uroczyście pożegnano na sesji Rady Gminy w Bałtowie, jaka odbyła się 28 października. – Praca przynosiła mi bardzo dużo satysfakcji. Poznałam prawie wszystkich mieszkańców naszej gminy. Starałam się jak mogłam, jeśli coś nie wyszło – przepraszam – mówiła Małgorzata Kołodziej podczas sesji.

Małgorzata Kołodziej fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Blisko 40 lat temu rozpoczęła swoją pracę w Gminnym Centrum Kultury w Bałtowie. I to właśnie w tej dziedzinie czuje się najlepiej. Później zmieniały się czasy, zmieniali się wójtowie, zmieniała się gmina Bałtów, jednak Eugenia Kołodziej, znana przez wszystkich jako Małgosia, wciąż swoim uśmiechem i dobrym słowem witała petentów Urzędu Gminy w Bałtowie. Zajmowała się rejestracją pojazdów, wydawaniem praw jazdy, wyciąganiem mieszkańców gminu z problemów alkoholowych, czuwała nad przetargami, a ostatnio została także przewodniczącą Stowarzyszenia Seniorów „Ruch to moje zdrowie” w Bałtowie. 

– W  życiu każdego człowieka jest początek i zakończenie kariery zawodowej. Przychodzi czas na odpoczynek. Kiedy rozpoczęła się kariera zawodowa pani Eugenii Kołodziej, nazywanej przez nas Gosią,  w Urzędzie Gminy w Bałtowie był rok 1982 roku. Blisko 40 lat przepracowała w tym miejscu. Od kiedy zostałem wójtem, razem udało się nam wykonać sporo dróg z tzw. powodziówek. Dzięki  temu, że szybko przeprowadzaliśmy rozstrzygnięcia przetargowe, dziś możemy się z nich cieszyć, jak wiadomo teraz nie udałoby się tego wykonać.  Ostatnim akcentem w karierze zawodowej  pani Eugenii, który udało się nam razem doprowadzić do końca,  była droga Bałtów-Pałac – przypomina Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Małgorzata Kołodziej otrzymała pamiątkowy grawerton i kwiaty
fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Od wójta, radnych, a także mieszkańców Małgorzata Kołodziej otrzymała pamiątkowy grawerton i kwiaty.  Jak podkreślała podczas sesji, praca, którą wykonywała przynosiła jej olbrzymią satysfakcję. Dzięki niej poznała wielu mieszkańców gminy Bałtów. 

– Zaczęłam pracę w 1982 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, jako koordynator, instruktor kulturalno-oświatowy. To jest moja pasja i moje główne zainteresowanie. Życie szybko to jednak zweryfikowało. Zamówienia publiczne miały być dla mnie zajęciem chwilowym, a zajmowałam się nimi przez 30 lat. Poznałam przez ten czas mnóstwo osób. Jeżeli chodzi o sprawy kultury i profilaktykę alkoholową ułatwiało mi to pracę. Jeśli chodzi o zamówienia publiczne –  niekoniecznie – wspomina Małgorzata Kołodziej.

Zapewnia, że nie znika z gminy Bałtów. Wciąż jest przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, niedawno wybrana została także na prezesa Stowarzyszenia Seniorów „Ruch to moje zdrowie” w Bałtowie. Za swój największy sukces uważa to, że wielu osobom uzależnionym od alkoholu  ułatwia podjęcie decyzji o leczeniu. 

Kwiaty i pamiątkowy grawerton w imieniu mieszkańców i radnych wręczyli wójt Hubert Żądło i Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie
fot. Urząd Gminy w Bałtowie

– Obserwowałam jak zmienia się gmina. Wszystkie mosty, wszystkie drogi wychodziły pośrednio spod mojej ręki. Koordynowałam je  koncepcji,  projektów poprzez realizację, a na odbiorze kończąc.  Dziś mogę powiedzieć, że miałam w tym swoją cegiełkę. Będzie mi brakowało kontaktu z ludźmi, ale jak tylko będę mogła, to zawsze chętnie nadal służyć będę pomocą – dodaje Małgorzata Kołodziej.

Podkreśla, że na emeryturze nudzić się nie zamierza. Buduje dom,  planuje założyć własną winnicę, poza tym prowadzi agroturystykę. Zawsze jest więc coś do zrobienia. 

– Jestem zapalonym grzybiarzem i działkowcem. Codziennie muszę  być w lesie. Pomysłów mi nie brakuje, mam nadzieję, że uda mi się je wszystkie zrealizować – podsumowuje. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this