Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W wyborach do europarlamentu w powiecie ostrowieckim PiS pokonał konkurentów!

Znamy wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie ostrowieckim. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza w naszym powiecie, Komitet Prawa i Sprawiedliwości zgarnął 18 650 głosów (51,91 proc.), na drugim miejscu uplasował się Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicji Europejskiej – 12 633 głosów (35,16 proc.). Wiosna Roberta Biedronia zdobyła zaledwie 1556 głosów (4,33 proc.). W Ostrowcu Św. najwięcej głosów wśród kandydatów zdobył Adam Jarubas – 5441 głosów, tuż za nim uplasowała się Beata Szydło – 4632 głosów. Ostatecznie także i w mieście zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość zbierając 10 930 głosów, a Koalicja Europejska miała ich 9237. Jak głosowały inne gminy w naszym powiecie?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W Ostrowcu Św. uprawnionych do udziału w wyborach było 55 530 osób. W głosowaniu wzięło udział 23 412 mieszkańców, którzy oddali 23 236 głosów ważnych. W sumie w całym powiecie uprawnionych było 89 251 mieszkańców, zagłosowało 36 286 osób, w tym ważnych głosów oddano – 35 927.

W gminie Bałtów, Ćmielów, Bodzechów, Kunów i Waśniów zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. W gminie Bałtów oddano na kandydatów tej partii 682 głosy, w Ćmielowie – 1 176 głosów, w Bodzechowie – 2 408 , w Kunowie – 1 905, a w Waśniowie – 1 549.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie ostrowieckim (źrodło PKW):

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ18 65051,91%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI12 63335,16%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA1 5564,33%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY1 3973,89%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’151 1323,15%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS3000,84%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI1430,40%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA1160,32%
Razem35 927100%

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Ostrowcu Św. z rozbiciem na poszczególne partie (źródło PKW):

Prawo i Sprawiedliwość

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1SZYDŁO Beata MariaNr 10 [Kraków]4 632
2LEGUTKO Ryszard AntoniNr 10 [Kraków]681
3JAKI Patryk TomaszNr 10 [Kraków]4 077
4TARCZYŃSKI DominikNr 10 [Kraków]764
5BERNACKI WłodzimierzNr 10 [Kraków]40
6BARTUŚ Barbara HalinaNr 10 [Kraków]35
7DUDA ElżbietaNr 10 [Kraków]68
8CIEŚLAK MichałNr 10 [Kraków]156
9MULARCZYK ArkadiuszNr 10 [Kraków]69
10KRUPKA Anna MariaNr 10 [Kraków]408
Razem10 930

Koalicja Europejska

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża MariaNr 10 [Kraków]2 215
2JARUBAS Adam SebastianNr 10 [Kraków]5 441
3SZEJNA Andrzej JanNr 10 [Kraków]607
4SUFIN-JACQUEMART Ewa AnnaNr 10 [Kraków]28
5SONIK Bogusław AndrzejNr 10 [Kraków]257
6MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna KingaNr 10 [Kraków]189
7NIEDZIELA DorotaNr 10 [Kraków]85
8WARDZAŁA Robert MarianNr 10 [Kraków]11
9BIŃCZYCKA ElżbietaNr 10 [Kraków]35
10CYRAŃSKI Adam ZbigniewNr 10 [Kraków]369
Razem9 237

Wiosna

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1GDULA Maciej RomanNr 10 [Kraków]547
2MARENIN Małgorzata DianaNr 10 [Kraków]198
3TERLECKI Tomasz JerzyNr 10 [Kraków]61
4NOWORYTA Anna MariaNr 10 [Kraków]54
5JABŁOŃSKI Jacek AndrzejNr 10 [Kraków]75
6DŁUGOSZ BogusławaNr 10 [Kraków]29
7BOCHEŃSKI Jakub JózefNr 10 [Kraków]26
8WILCZYŃSKA Maria BernadetaNr 10 [Kraków]54
9LEŚNIAK Tomasz MarekNr 10 [Kraków]44
10TWARDOSZ LilijaNr 10 [Kraków]51
Razem1 139

Konfederacja

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1BERKOWICZ Konrad SzczepanNr 10 [Kraków]427
2LEWICKI Dawid MarianNr 10 [Kraków]95
3WAWER Michał JanNr 10 [Kraków]67
4SKUPIEŃ AndrzejNr 10 [Kraków]19
5ŁACH Barbara JaninaNr 10 [Kraków]28
6CIESIELCZYK MarekNr 10 [Kraków]11
7MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA Edyta BarbaraNr 10 [Kraków]13
8LECHOWICZ Maria BarbaraNr 10 [Kraków]6
9MICHAŁOWSKI Ernest CezaryNr 10 [Kraków]188
10KULIŃSKA Lucyna MichalinaNr 10 [Kraków]29
Razem883

Kukiz’15

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1KUKIZ-SZCZUCIŃSKI Paweł WiktorNr 10 [Kraków]455
2KUBICZEK Piotr JanuszNr 10 [Kraków]39
3ZIELIŃSKA Elżbieta JoannaNr 10 [Kraków]58
4KIERPIEC Daniel JózefNr 10 [Kraków]6
5MARTYNIUK Kamilla MonikaNr 10 [Kraków]24
6FOGIEL-LITWINEK Magdalena IzabelaNr 10 [Kraków]49
7SŁOWIK-MACIEJEWSKA Klaudia KatarzynaNr 10 [Kraków]5
8SADŁOŃ Narcyz MichałNr 10 [Kraków]4
9AONDO-AKAA BawerNr 10 [Kraków]13
10KACZMARCZYK Norbert JakubNr 10 [Kraków]33
Razem686

Lewica Razem

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1ORKISZ JanNr 10 [Kraków]65
2ŁAŚ Maria BogusławaNr 10 [Kraków]16
3STYCZEŃ Oskar SzymonNr 10 [Kraków]27
4ZAWADA Tomasz LeszekNr 10 [Kraków]13
5SZMIT-MORZE Agnieszka EwaNr 10 [Kraków]14
6KWIECIEŃ Ewa MariolaNr 10 [Kraków]23
7KUSIAK-KOBYLARZ Barbara MariaNr 10 [Kraków]9
8BURZAWA Mateusz RyszardNr 10 [Kraków]1
9SZYMAŃSKA Monika AnnaNr 10 [Kraków]12
10JEDYNAK Roman WaldemarNr 10 [Kraków]11
Razem191

Polska Fair Paly

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1ZAJĄC Krzysztof JanNr 10 [Kraków]40
2CHOLEWA Martyna KatarzynaNr 10 [Kraków]8
3NOWAK AlicjaNr 10 [Kraków]14
4GURGUL Maciej JanNr 10 [Kraków]2
5MARCINKOWSKA Albina AnnaNr 10 [Kraków]5
6SŁABY MartaNr 10 [Kraków]7
7BĄCHOR Łukasz PawełNr 10 [Kraków]2
8KRZYSZTOFOWICZ AnnaNr 10 [Kraków]5
9SZCZYKUTOWICZ RafałNr 10 [Kraków]3
10MIKLER Arkadiusz PawełNr 10 [Kraków]8
Razem94

Polexit koalicja

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1ŻÓŁTEK Stanisław JózefNr 10 [Kraków]24
2PACIEJ Andrzej StefanNr 10 [Kraków]5
3KRZCIUK Tomasz AndrzejNr 10 [Kraków]7
4DZIĘGIEL-GĄDEK Magdalena SylwiaNr 10 [Kraków]7
5KOWACKA Barbara MagdalenaNr 10 [Kraków]9
6SIERANT Maciej ZbigniewNr 10 [Kraków]1
7ŁĘCKA Joanna BarbaraNr 10 [Kraków]8
8ŻMIGRODZKI Stanisław MichałNr 10 [Kraków]2
9FĄFARA Katarzyna BeataNr 10 [Kraków]4
10SZATAN Jarosław KazimierzNr 10 [Kraków]9
Razem76

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w poszczególnych gminach naszego powiatu (źródło PKW):

Bałtów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ68260,68%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI31828,29%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY474,18%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15383,38%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA221,96%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS90,80%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI40,36%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA40,36%
Razem1 124100%

Ćmielów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ1 17657,68%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI60229,52%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY914,46%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15783,83%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA532,60%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS301,47%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA60,29%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI30,15%
Razem2 039100%

Bodzechów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ2 40854,90%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI1 37031,24%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY2114,81%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA1784,06%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’151473,35%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS340,78%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI220,50%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA160,36%
Razem4 386100%

Kunów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ1 90561,27%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI77825,02%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA1344,31%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’151324,25%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY1063,41%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS290,93%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI140,45%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA110,35%
Razem3 109100%

Waśniów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ1 54976,19%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI32816,13%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY592,90%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15512,51%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA301,48%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS70,34%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI60,30%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA30,15%
Razem2 033100%

Frekwencja

GminaFrekwencja
m. Ostrowiec Świętokrzyski42,15%
gm. Bałtów37,71%
gm. Bodzechów40,23%
gm. Ćmielów34,22%
gm. Kunów39,08%
gm. Waśniów37,32%
Średnia40,65%

2 komentarze

2 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this