Znajdź nas na

FAKTY

W wyborach do europarlamentu w powiecie ostrowieckim PiS pokonał konkurentów!

Znamy wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie ostrowieckim. Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza w naszym powiecie, Komitet Prawa i Sprawiedliwości zgarnął 18 650 głosów (51,91 proc.), na drugim miejscu uplasował się Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicji Europejskiej – 12 633 głosów (35,16 proc.). Wiosna Roberta Biedronia zdobyła zaledwie 1556 głosów (4,33 proc.). W Ostrowcu Św. najwięcej głosów wśród kandydatów zdobył Adam Jarubas – 5441 głosów, tuż za nim uplasowała się Beata Szydło – 4632 głosów. Ostatecznie także i w mieście zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość zbierając 10 930 głosów, a Koalicja Europejska miała ich 9237. Jak głosowały inne gminy w naszym powiecie?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W Ostrowcu Św. uprawnionych do udziału w wyborach było 55 530 osób. W głosowaniu wzięło udział 23 412 mieszkańców, którzy oddali 23 236 głosów ważnych. W sumie w całym powiecie uprawnionych było 89 251 mieszkańców, zagłosowało 36 286 osób, w tym ważnych głosów oddano – 35 927.

W gminie Bałtów, Ćmielów, Bodzechów, Kunów i Waśniów zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. W gminie Bałtów oddano na kandydatów tej partii 682 głosy, w Ćmielowie – 1 176 głosów, w Bodzechowie – 2 408 , w Kunowie – 1 905, a w Waśniowie – 1 549.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w powiecie ostrowieckim (źrodło PKW):

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ18 65051,91%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI12 63335,16%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA1 5564,33%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY1 3973,89%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’151 1323,15%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS3000,84%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI1430,40%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA1160,32%
Razem35 927100%

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Ostrowcu Św. z rozbiciem na poszczególne partie (źródło PKW):

Prawo i Sprawiedliwość

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1SZYDŁO Beata MariaNr 10 [Kraków]4 632
2LEGUTKO Ryszard AntoniNr 10 [Kraków]681
3JAKI Patryk TomaszNr 10 [Kraków]4 077
4TARCZYŃSKI DominikNr 10 [Kraków]764
5BERNACKI WłodzimierzNr 10 [Kraków]40
6BARTUŚ Barbara HalinaNr 10 [Kraków]35
7DUDA ElżbietaNr 10 [Kraków]68
8CIEŚLAK MichałNr 10 [Kraków]156
9MULARCZYK ArkadiuszNr 10 [Kraków]69
10KRUPKA Anna MariaNr 10 [Kraków]408
Razem10 930

Koalicja Europejska

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża MariaNr 10 [Kraków]2 215
2JARUBAS Adam SebastianNr 10 [Kraków]5 441
3SZEJNA Andrzej JanNr 10 [Kraków]607
4SUFIN-JACQUEMART Ewa AnnaNr 10 [Kraków]28
5SONIK Bogusław AndrzejNr 10 [Kraków]257
6MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna KingaNr 10 [Kraków]189
7NIEDZIELA DorotaNr 10 [Kraków]85
8WARDZAŁA Robert MarianNr 10 [Kraków]11
9BIŃCZYCKA ElżbietaNr 10 [Kraków]35
10CYRAŃSKI Adam ZbigniewNr 10 [Kraków]369
Razem9 237

Wiosna

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1GDULA Maciej RomanNr 10 [Kraków]547
2MARENIN Małgorzata DianaNr 10 [Kraków]198
3TERLECKI Tomasz JerzyNr 10 [Kraków]61
4NOWORYTA Anna MariaNr 10 [Kraków]54
5JABŁOŃSKI Jacek AndrzejNr 10 [Kraków]75
6DŁUGOSZ BogusławaNr 10 [Kraków]29
7BOCHEŃSKI Jakub JózefNr 10 [Kraków]26
8WILCZYŃSKA Maria BernadetaNr 10 [Kraków]54
9LEŚNIAK Tomasz MarekNr 10 [Kraków]44
10TWARDOSZ LilijaNr 10 [Kraków]51
Razem1 139

Konfederacja

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1BERKOWICZ Konrad SzczepanNr 10 [Kraków]427
2LEWICKI Dawid MarianNr 10 [Kraków]95
3WAWER Michał JanNr 10 [Kraków]67
4SKUPIEŃ AndrzejNr 10 [Kraków]19
5ŁACH Barbara JaninaNr 10 [Kraków]28
6CIESIELCZYK MarekNr 10 [Kraków]11
7MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA Edyta BarbaraNr 10 [Kraków]13
8LECHOWICZ Maria BarbaraNr 10 [Kraków]6
9MICHAŁOWSKI Ernest CezaryNr 10 [Kraków]188
10KULIŃSKA Lucyna MichalinaNr 10 [Kraków]29
Razem883

Kukiz’15

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1KUKIZ-SZCZUCIŃSKI Paweł WiktorNr 10 [Kraków]455
2KUBICZEK Piotr JanuszNr 10 [Kraków]39
3ZIELIŃSKA Elżbieta JoannaNr 10 [Kraków]58
4KIERPIEC Daniel JózefNr 10 [Kraków]6
5MARTYNIUK Kamilla MonikaNr 10 [Kraków]24
6FOGIEL-LITWINEK Magdalena IzabelaNr 10 [Kraków]49
7SŁOWIK-MACIEJEWSKA Klaudia KatarzynaNr 10 [Kraków]5
8SADŁOŃ Narcyz MichałNr 10 [Kraków]4
9AONDO-AKAA BawerNr 10 [Kraków]13
10KACZMARCZYK Norbert JakubNr 10 [Kraków]33
Razem686

Lewica Razem

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1ORKISZ JanNr 10 [Kraków]65
2ŁAŚ Maria BogusławaNr 10 [Kraków]16
3STYCZEŃ Oskar SzymonNr 10 [Kraków]27
4ZAWADA Tomasz LeszekNr 10 [Kraków]13
5SZMIT-MORZE Agnieszka EwaNr 10 [Kraków]14
6KWIECIEŃ Ewa MariolaNr 10 [Kraków]23
7KUSIAK-KOBYLARZ Barbara MariaNr 10 [Kraków]9
8BURZAWA Mateusz RyszardNr 10 [Kraków]1
9SZYMAŃSKA Monika AnnaNr 10 [Kraków]12
10JEDYNAK Roman WaldemarNr 10 [Kraków]11
Razem191

Polska Fair Paly

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1ZAJĄC Krzysztof JanNr 10 [Kraków]40
2CHOLEWA Martyna KatarzynaNr 10 [Kraków]8
3NOWAK AlicjaNr 10 [Kraków]14
4GURGUL Maciej JanNr 10 [Kraków]2
5MARCINKOWSKA Albina AnnaNr 10 [Kraków]5
6SŁABY MartaNr 10 [Kraków]7
7BĄCHOR Łukasz PawełNr 10 [Kraków]2
8KRZYSZTOFOWICZ AnnaNr 10 [Kraków]5
9SZCZYKUTOWICZ RafałNr 10 [Kraków]3
10MIKLER Arkadiusz PawełNr 10 [Kraków]8
Razem94

Polexit koalicja

NrNazwisko i imionaOkręg wyborczy [siedziba]Liczba głosów
1ŻÓŁTEK Stanisław JózefNr 10 [Kraków]24
2PACIEJ Andrzej StefanNr 10 [Kraków]5
3KRZCIUK Tomasz AndrzejNr 10 [Kraków]7
4DZIĘGIEL-GĄDEK Magdalena SylwiaNr 10 [Kraków]7
5KOWACKA Barbara MagdalenaNr 10 [Kraków]9
6SIERANT Maciej ZbigniewNr 10 [Kraków]1
7ŁĘCKA Joanna BarbaraNr 10 [Kraków]8
8ŻMIGRODZKI Stanisław MichałNr 10 [Kraków]2
9FĄFARA Katarzyna BeataNr 10 [Kraków]4
10SZATAN Jarosław KazimierzNr 10 [Kraków]9
Razem76

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w poszczególnych gminach naszego powiatu (źródło PKW):

Bałtów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ68260,68%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI31828,29%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY474,18%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15383,38%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA221,96%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS90,80%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI40,36%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA40,36%
Razem1 124100%

Ćmielów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ1 17657,68%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI60229,52%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY914,46%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15783,83%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA532,60%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS301,47%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA60,29%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI30,15%
Razem2 039100%

Bodzechów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ2 40854,90%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI1 37031,24%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY2114,81%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA1784,06%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’151473,35%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS340,78%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI220,50%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA160,36%
Razem4 386100%

Kunów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ1 90561,27%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI77825,02%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA1344,31%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’151324,25%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY1063,41%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS290,93%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI140,45%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA110,35%
Razem3 109100%

Waśniów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ1 54976,19%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI32816,13%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY592,90%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15512,51%
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA301,48%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS70,34%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI60,30%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT – KOALICJA30,15%
Razem2 033100%

Frekwencja

GminaFrekwencja
m. Ostrowiec Świętokrzyski42,15%
gm. Bałtów37,71%
gm. Bodzechów40,23%
gm. Ćmielów34,22%
gm. Kunów39,08%
gm. Waśniów37,32%
Średnia40,65%

2 komentarze

2 Comments

  1. czytelnik

    Maj 30, 2019 at 11:35

    ale w mieście zwyciężył Jarubas, choć tego nie napiszecie!!!

    • admin

      Maj 30, 2019 at 16:32

      Proszę przeczytać uważnie lead, a dopiero później komentować!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Joanna Suska: Nie chciałabym żeby na tej sali była uprawiana polityka! Czy Klub „Świt” Ćmielów stał się elementem gry politycznej?

FAKTY

Joanna Gałęzia nowym dyrektorem ds. finansowym ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim?

FAKTY

Tężnia solankowa w Ćmielowie już pod koniec września!

FAKTY

Pióra i zeszyty zamienili na karabiny, sale szkolne na pole bitwy! Jak wygląda Ostrowiec Świętokrzyski 99 lat po „Cudzie nad Wisłą”?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this