Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

W ZSS przy Iłżeckiej 33 uczą samodzielności! 22 marca zapraszają na Dzień Otwarty!

Będzie zwiedzanie szkoły, ćwiczenia logopedyczne, stoisko z eksperymentami, a także występ działającego w placówce Zespołu „Iskierki”. A to tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na przyszłych podopiecznych i ich rodziców w Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Już na najbliższy piątek, 22 marca od godziny 16.30 Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Iłżeckiej 33 zaprasza swoich przyszłych uczniów na Dzień Otwarty.

– Podczas dnia otwartego szkoły przyszli uczniowie wraz z rodzicami będą mieli możliwość zwiedzenia naszej placówki, udostępnimy kilka pracowni: Salę Doświadczania Świata, pracownię techniczną, pracownię gospodarstwa domowego, salę terapii SI, pracownię logopedyczną, salę gimnastyczną i świetlicę szkolną. Sale są wyposażone w nowoczesny sprzęt, możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy najnowocześniejszą szkołą specjalną na terenie naszego miasta, szkołą na miarę XXI wieku – tłumaczy Justyna Buczałowska, rzecznik prasowy ZSS przy ulicy Iłżeckiej 33.

Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Już na samym początku na wszystkich gości – będzie czekał występ zespołu Iskierki, który działa w placówce, jako forma zajęć pozalekcyjnych, a który olbrzymie wrażenie wywarł na uczestnikach Gali Sportu ZSS i obchodach 10-lecia Klubu Rywal.

– Następnie przyszli uczniowie wraz z rodzicami będą kolejno oprowadzani po salach, gdzie będzie można wziąć udział w zajęciach wraz z nauczycielami pracującymi w szkole – mówi Justyna Buczałowska.

Będą ćwiczenia logopedyczne, terapia SI, zajęcia metodą decoupage, zajęcia z filcem, stoisko z eksperymentami. Będzie można także skorzystać z atrakcji w Sali Doświadczania Świata, czy samodzielnie przygotować coś „smacznego i zdrowego” w pracowni gospodarstwa domowego. Podczas dnia otwartego będzie można także porozmawiać z osobami pracującymi w placówce, będą to nauczyciele i terapeuci pracujący w różnych oddziałach.

Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Każdy rodzic ma prawo wyboru szkoły dla swojego dziecka i nikt nie powinien za niego decydować. Jednak biorąc pod uwagę dobro dziecka należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Nasza placówka ma bogatą ofertę zajęć terapeutycznych, zarówno realizowanych w ramach podstawy programowej jak i zajęć pozalekcyjnych. W ramach zajęć rewalidacyjnych prowadzimy: integrację sensoryczną, korekcję wad mowy, korektę wad postawy, muzykoterapię, plastyko terapię, usprawnianie technik szkolnych, uspołecznianie, terapię manualną stymulację polisensoryczną i bajkoterapię – wylicza Justyna Buczałowska.

Są też zajęcia na basenie, hipoterapia oraz dogoterapia.

Szkoła ma bardzo ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Są chociażby: teatrzyk „Baju, Baj”, drużyna harcerska „Nieprzetartego szlaku”, szkolny zespół „Iskierki”, grupa wsparcia dla rodziców „Patyczaki” inne.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Placówka posiada Klub Olimpiad Specjalnych „Rywal”, którego zawodnicy odnoszą dużo sukcesów sportowych, nie tyko w zawodach wojewódzkich, ale także ogólnopolskich. Wyposażenie szkoły jest bardzo nowoczesne i zapewnia najwyższy standard prowadzonych zajęć.

– Każdy z naszych uczniów jest inny i posiada różne predyspozycje. My jako nauczyciele i terapeuci, staramy się je dostrzec i tak rozwijać, aby nasi uczniowie zdobyli jak najwięcej umiejętności, które będą mu przydatne w życiu. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do nauki samodzielności, staramy się żeby nasi uczniowie potrafili wykonywać podstawowe czynności samodzielnie – zachęca do odwiedzenia placówki Justyna Buczałowska.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this