Znajdź nas na

FAKTY

Wicemarszałek województwa, dyrektor szpitala i przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej – to m.in. oni zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 jako pierwsi!

Pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko COVID-19 w województwie świętokrzyskim jest Krzysztof Bidas zastępca dyrektora do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dziś o godzinie 10.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach podano pierwsze szczepionki. Wśród osób, które zostały zaszczepione znaleźli się m.in.: Marek Bogusławski, wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego; Bartosz Stemplewski, dyrektor naczelny Szpitala Zespolonego w Kielcach i Paweł Barucha, przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Zgodnie z zapowiedziami, w całym kraju, rozpoczęto dziś szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej turze szczepionki otrzymały placówki lecznicze w Kielcach i Starachowicach. Pierwszą szczepionkę w naszym województwie podano dziś o  godzinie 10.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.  Zaszczepiono piętnaście osób wchodzących w skład  personelu medycznego placówki.  Pierwszym pacjentem, który został zaszczepiony w województwie świętokrzyskim jest dr nauk medycznych Krzysztof Bidas, zastępca dyrektora do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Szczepionkę otrzymali również Wiesława Nowocień dyrektor do spraw pielęgniarstwa i położnych, Bartosz Stemplewski dyrektor naczelny placówki, profesor Stanisław Głuszek kierownik kliniki chirurgii ogólnej, onkologicznej i endokrynologicznej, jednocześnie rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Marek Bogusławski wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Wśród osób zaszczepionych jest również Paweł Barucha przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej, kierownicy klinik szpitala oraz pielęgniarki.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

– Gratuluję wszystkim, którzy są zaangażowani, w to, że ta szczepionka jest. Gratuluję pierwszym ochotnikom. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej – mówił obecny podczas szczepień Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. 

Przypomnijmy, że 21 grudnia 2020 r. Komisja Europejska dopuściła na unijny rynek szczepionkę przeciw koronawirusowi opracowaną przez koncern Pfizer i firmę BionTech. Kilka godzin wcześniej decyzję o zatwierdzeniu szczepionki podjęła Europejska Agencja Leków.

Szczepienia w Unii Europejskiej rozpoczęły się 27 grudnia.

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) będą przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this