Znajdź nas na

FAKTY

Wicemarszałek województwa, dyrektor szpitala i przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej – to m.in. oni zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 jako pierwsi!

Pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko COVID-19 w województwie świętokrzyskim jest Krzysztof Bidas zastępca dyrektora do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dziś o godzinie 10.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach podano pierwsze szczepionki. Wśród osób, które zostały zaszczepione znaleźli się m.in.: Marek Bogusławski, wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego; Bartosz Stemplewski, dyrektor naczelny Szpitala Zespolonego w Kielcach i Paweł Barucha, przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Zgodnie z zapowiedziami, w całym kraju, rozpoczęto dziś szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej turze szczepionki otrzymały placówki lecznicze w Kielcach i Starachowicach. Pierwszą szczepionkę w naszym województwie podano dziś o  godzinie 10.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.  Zaszczepiono piętnaście osób wchodzących w skład  personelu medycznego placówki.  Pierwszym pacjentem, który został zaszczepiony w województwie świętokrzyskim jest dr nauk medycznych Krzysztof Bidas, zastępca dyrektora do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Szczepionkę otrzymali również Wiesława Nowocień dyrektor do spraw pielęgniarstwa i położnych, Bartosz Stemplewski dyrektor naczelny placówki, profesor Stanisław Głuszek kierownik kliniki chirurgii ogólnej, onkologicznej i endokrynologicznej, jednocześnie rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Marek Bogusławski wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Wśród osób zaszczepionych jest również Paweł Barucha przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej, kierownicy klinik szpitala oraz pielęgniarki.

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

– Gratuluję wszystkim, którzy są zaangażowani, w to, że ta szczepionka jest. Gratuluję pierwszym ochotnikom. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej – mówił obecny podczas szczepień Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. 

Przypomnijmy, że 21 grudnia 2020 r. Komisja Europejska dopuściła na unijny rynek szczepionkę przeciw koronawirusowi opracowaną przez koncern Pfizer i firmę BionTech. Kilka godzin wcześniej decyzję o zatwierdzeniu szczepionki podjęła Europejska Agencja Leków.

Szczepienia w Unii Europejskiej rozpoczęły się 27 grudnia.

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) będą przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radni z gminy Bałtów z pomocą dla Anny Frytek! Hubert Żądło: Nikt z nas nie wie kiedy sam tej pomocy będzie potrzebował!

FAKTY

Małe Jodło z perspektywą na dalszy rozwój! O domy na sprzedaż pytają tu warszawiacy!

FAKTY

Wioletta Rogala-Mazur: Zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach! W tym roku ćmielowski sztab WOŚP przenosi się do internetu!

FAKTY

Zaginęła 16-letnia Natalia Kowalska! Widziałeś dziewczynę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this