Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wiceprezydenci zapraszają na ostrowiecki Rynek! Kiermasz last minute, dzielenie się opłatkiem i Sylwester z pokazem laserów!

Wigilia, Sylwester i Miejski Dzień Seniora, to najbliższe wydarzenia, jakie czekać będą na mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Już podczas jutrzejszej Wigilii na Rynku zakupić będzie można ozdoby i stroiki świąteczne, zaplanowany na 27 grudnia Dzień Seniora upłynie przy góralskiej nucie, a podczas Sylwestra mieszkańcy bawić się będą na ostrowieckim rynku. Tradycyjne fajerwerki zastąpi pokaz laserów, z czego ucieszą się zapewne właściciele czworonogów. Korzystając z okazji odbywającej się dziś konferencji prasowej, zapytaliśmy także dlaczego w tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na terenie Ostrowieckiego Browaru Kultury, a nie jak dotychczas, na ostrowieckim Rynku.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na Wigilię na ostrowieckim rynku zapraszali zarówno Dominik Smoliński, Piotr Dasios – wiceprezydenci Ostrowca Św., jak i Jacek Kowaczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, podczas zorganizowanej dzisiaj w Ostrowieckim Browarze Kultury – konferencji prasowej.

– Spotykamy się z państwem, żeby za państwa pośrednictwem zaprosić wszystkich mieszkańców miasta na Wigilię, która odbędzie się już jutro na Rynku naszego miasta. Myślę, że ta formuła spotkań na naszym Rynku z udziałem prezydenta miasta i starosty ostrowieckiego jest taką forma fajną, łącząca samorządy i niosącą świąteczny przekaz dla mieszkańców – mówił Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Św.

Początek imprezy zaplanowano na godzinę 16.00. Nie zabraknie kiermaszu z ozdobami i stroikami świątecznymi. Na mieszkańców będą też czekały występy zespołów z Publicznego Przedszkola nr 15, Publicznego Przedszkola nr 19, Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Pajacyk”, Zespołu Wokalnego Tremolo, Studia Wokalnego Pandora i Chóru „Coro Cantorum” i Kół Gospodyń Wiejskich.

– Sporo się będzie działo do końca roku i na początku roku, bo oczywiście jeszcze trzy wydarzenia przed nami, zwieńczone imprezą Sylwestrową. Zaczynamy Wigilią. Sporo klimatycznej aktywności. Zaczynamy występami, bardzo różnymi. Udało się wygospodarować młode talenty z przedszkoli i szkół – wyjasniał Jacek Kowalczyk.

Dodaje także, że będzie możliwość zakupu dekoracji świątecznych. Pojawi się światełko pokoju, które zostanie symbolicznie przekazane mieszkańcom.

Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK-u
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Takie last minute świąteczne. Będą ozdoby przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, pojawią się rzeczy wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bodzechowa, Koło Gospodyń Wiejskich ze Stoków Małych. Będzie też przełamanie się opłatkiem. Zamkniemy to wydarzenie takim pozytywnym przekazem na święta – zapewniał dyrektor MCK-u.

Zaraz po Świętach, 27 grudnia na seniorów będzie czekał Miejski Dzień Seniora, który odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej 11. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 występem zespołu InoRos.

– Przerywnikiem tych imprez będzie Miejski Dzień Seniora, 27 grudnia, czyli będziemy kontynuować trochę święta, a będziemy jeszcze przed Sylwestrem. Nie będą to występy co prawda górali świętokrzyskich tylko z wyższych gór. Impreza jest bezpłatna, za zaproszeniami. Można je odbierać w Miejskim Centrum Kultury. Przedłużymy zatem świętowanie na Miejskim Dniu Seniora – podsumował Jacek Kowalczyk.

31 stycznia od godziny 22.00 mieszkańcy Ostrowca Św. czekać będą na odliczanie do nowego roku.

– Zapraszamy także na obchody Sylwestra na ostrowieckim Rynku. Co roku ta formuła się sprawdza. Zawsze setki, a nawet tysiące mieszkańców miasta decydują się żeby świętować przyjście nowego roku na naszym Rynku, w towarzystwie władz samorządowych. W tym roku będzie jedna taka zmiana. Miasto Ostrowiec Św. tak jak myślę już setki miast, w zeszłym roku było to sto miast, zrezygnowało o północy z programu pirotechnicznego – tłumaczył Piotr Dasios.

Dominik Smoliński. Piotr Dasios – wiceprezydenci Ostrowca Św., Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK-u
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Będzie za to pokaz laserów. Z tej informacji najbardziej ucieszą się właściciele czworonogów, dla których fajerwerki są prawdziwą zmorą.

– Możemy tylko apelować do innych organizatorów, aby zrezygnowali z efektów pirotechnicznych na rzecz bardziej łagodnych środków świętowania nowego roku – dodał wiceprezydent.

Na scenie pojawią się DJ Gomezzzz i Master Team.

Miejskie Centrum Kultury wspólnie z Komendą Hufca ZHP 12 stycznia będzie organizatorem finału WOŚP na terenie MCK-u. Po raz pierwszy impreza będzie miała charakter imprezy masowej, ale jak podkreślają organizatorzy dzieki temu będzie dla mieszkańców i wolontariuszy bezpieczna. Na scenie pojawi się powracający po przerwie zespół Mafia.

Ponieważ mieszkańcy pytali nas dlaczego tym razem impreza odbędzie się nie na Rynku, jak w latach ubiegłych, a na terenie Ostrowieckiego Browaru Kultury, korzystając z możliwości, jakie daje konferencja prasowa, zapytaliśmy o to współorganizatorów imprezy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jest bardzo duże zainteresowanie Ostrowieckim Browarem Kultury. Od chwili otwarcia kilkadziesiąt tysięcy ludzi korzysta z naszej bogatej oferty, przychodzi oglądać wystawy fotograficzne wernisaże, ale też biblioteka otwarła się na inną formę swojej działalności. I przez to sama biblioteka od chwili otwarcia, czyli to są trzy cztery miesiące, przyjęła ponad 10 tysięcy ludzi. To zainteresowanie przekłada się na młodzież ostrowiecką, która lubi uczestniczyć i w zajęciach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury, ale także przyjść do kawiarni, czy spędzić w inny sposób czas. Tutaj też dużo było pytań czy właśnie nie pomoglibyśmy zorganizować na terenie Browaru finału WOŚP (przyp. red.) i po przeanalizowaniu sytuacji i po zmianie prawa, każda impreza organizowany przez MCK w kierunku imprez organizowanych przez WOŚP, musi być masową. Po otwarciu sprawdziliśmy ten teren. Jest przyjazny, ograniczony z dwóch stron. Łatwej zapewnić bezpieczeństwo. I też takim atutem tego miejsce jest to, że mamy sale, które będą służyć sztabowi, pozwolą się ogrzać tym osobom – wyjaśniał Piotr Dasios.

Jacek Kowalczyk dodał także, że będzie bezpieczniej chociażby podczas liczenia zebranych przez wolontariuszy pieniędzy. Podkreślał, że także od strony praktycznej jest to miejsce dużo lepsze do organizacji tego typu wydarzenia.

– Dmuchamy na zimne… Mamy specjalną mapę imprezową tego terenu. Musimy także inwestować w reklamę tego miejsca – podsumował Jacek Kowalczyk.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this