Znajdź nas na

FAKTY

Wiceprezydent Ostrowca Św. wprowadził w błąd radnych i mieszkańców Ostrowca Św.?

Wracamy do sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z 20 lipca, kiedy to w porządku obrad pojawiła się uchwała zmieniająca budżet Ostrowca Świętokrzyskiego, a w niej po raz pierwszy zapis dotyczący organizacji dożynek powiatowo-gminnych. Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. powiedział wówczas, że cyt. „mamy więcej rolników w Ostrowcu Świętokrzyskim niż gmina Bałtów”. Słowa wiceprezydenta sprawdziliśmy w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Okazuje się, że wiceprezydent minął się z prawdą.

Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas dyskusji, jaka wywiązała się na sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w czwartek, 20 lipca, a dotyczącej organizacji dożynek powiatowo-gminnych za 120 000 zł na ostrowieckim Rynku (przypomnijmy, że 50 000  zł ma pochodzić z tytułu dotacji z Powiatu Ostrowieckiego oraz 70 000 zł z tytułu odsetek od lokat bankowych  z przeznaczeniem na dotację podmiotową dla Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św), Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. powiedział: 

– Chciałem panu radnemu Marcinowi Marcowi powiedzieć, że mamy więcej rolników w Ostrowcu Świętokrzyskim niż gmina Bałtów więc te tradycje nie tylko hutnicze, ale też rolnicze w Ostrowcu są. Przystąpiliśmy do przygotowania takich dożynek powiatowych można powiedzieć po raz pierwszy, chcę to podkreślić, z kilku powodów: między innymi, że gmina Ostrowiec Świętokrzyski jest największą gminą w powiecie ostrowieckim – mówił wiceprezydent. Dodał, że gmina chce uhonorować osoby prowadzące ogródki działkowe, których jest ok. 12 na terenie gminy oraz pszczelarzy, którzy co roku uczestniczyli w dożynkach pszczelarzy. 

Informacje podane przez Artura Łakomca zweryfikowaliśmy w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Okazuje się, że w gminie Bałtów jest ponad 3 razy więcej czynnych rolników, niż w gminie Ostrowiec Św. 

–  W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dnia 25 lipca br. uprzejmie informuję, że według stanu na dzień 28 lipca 2023 r. liczba ubezpieczonych rolników czynnych na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski wynosi 76, a na terenie gminy Bałtów wynosi 261 –  poinformował nas Kamil Gronowski, dyrektor Biura Statystyk KRUS:

Czy wiceprezydent Artur Łakomiec nie zweryfikował informacji, które podał do publicznej wiadomości, czy celowo wprowadził w błąd radnych i mieszkańców Ostrowca Św.?

Do tematu wrócimy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this