Znajdź nas na

FAKTY

Wiemy jakie imiona ostrowczanie najchętniej nadawali swoim dzieciom w ubiegłym roku!

Maja, Blanka, Lilianna, Zuzanna Oliwia, Zofia, Antoni, Jan, Mikołaj, Szymon, Tymon, Kacper – to w 2020 roku w Ostrowcu Św. najczęściej nadawane imiona dzieciom. Pod tym względem nie odbiegamy zbytnio od ogólnopolskich trendów. Według danych z Ministerstwa Cyfryzacji wśród imion żeńskich w ubiegłym roku królowały: Julia, Zuzanna i Zofia, męskich: Antoni, Jan i Jakub. W ubiegłym roku na świat przyszło 221 nowych ostrowczan. Pożegnaliśmy 899 mieszkańców.

Zdjęcie ilustracyjne

W ubiegłym roku na terenie gminy Ostrowiec Św. na świat przyszło 743 dzieci, z czego 221 z nich to mieszkańcy Ostrowca Św. Z ogólnej liczby urodzeń 371 to chłopcy, 372 – dziewczynki. 

Jak podało Ministerstwo Cyfryzacji  w tegorocznym zestawieniu najpopularniejszych imion w porównaniu z ubiegłym rokiem  pojawiła się zmiana. Na pierwszym miejscu znalazła się Julia, wyprzedzając ubiegłoroczną liderkę – Zuzannę. W przypadku chłopców nie odnotowano  zmian na podium. Tutaj od lat króluje Antoni. Drugi Jan i trzeci Jakub także utrzymali swoje wysokie miejsca.

Pod względem nadawanych imion rodzice z Ostrowca Św. nie odbiegają od ogólnopolskich trendów. Wśród imion dla dziewczynek najpopularniejsze były: Maja, Blanka, Lilianna, Zuzanna, Oliwia i Zofia; wśród męskich: Antoni, Jan, Mikołaj, Tymon i Kacper. 

Zawarto 286 małżeństw, w tym 116 konkordatowych. Rozwiodły się 133 pary. Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 12 par. Uroczystości zorganizowano tylko dla 4 par, pozostali jubilaci podziękowali  za uroczysta oprawę z uwagi na pandemię koronawirusa.

Według  danych ewidencyjnych na terenie gminy Ostrowiec Św. mamy  477 mieszkańców w wieku 90 plus.

Zmarło 1649 osób, w tym 899, to mieszkańcy Ostrowca Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this