Znajdź nas na

FAKTY

Wiemy jakie imiona ostrowczanie najchętniej nadawali swoim dzieciom w ubiegłym roku!

Maja, Blanka, Lilianna, Zuzanna Oliwia, Zofia, Antoni, Jan, Mikołaj, Szymon, Tymon, Kacper – to w 2020 roku w Ostrowcu Św. najczęściej nadawane imiona dzieciom. Pod tym względem nie odbiegamy zbytnio od ogólnopolskich trendów. Według danych z Ministerstwa Cyfryzacji wśród imion żeńskich w ubiegłym roku królowały: Julia, Zuzanna i Zofia, męskich: Antoni, Jan i Jakub. W ubiegłym roku na świat przyszło 221 nowych ostrowczan. Pożegnaliśmy 899 mieszkańców.

Zdjęcie ilustracyjne

W ubiegłym roku na terenie gminy Ostrowiec Św. na świat przyszło 743 dzieci, z czego 221 z nich to mieszkańcy Ostrowca Św. Z ogólnej liczby urodzeń 371 to chłopcy, 372 – dziewczynki. 

Jak podało Ministerstwo Cyfryzacji  w tegorocznym zestawieniu najpopularniejszych imion w porównaniu z ubiegłym rokiem  pojawiła się zmiana. Na pierwszym miejscu znalazła się Julia, wyprzedzając ubiegłoroczną liderkę – Zuzannę. W przypadku chłopców nie odnotowano  zmian na podium. Tutaj od lat króluje Antoni. Drugi Jan i trzeci Jakub także utrzymali swoje wysokie miejsca.

Pod względem nadawanych imion rodzice z Ostrowca Św. nie odbiegają od ogólnopolskich trendów. Wśród imion dla dziewczynek najpopularniejsze były: Maja, Blanka, Lilianna, Zuzanna, Oliwia i Zofia; wśród męskich: Antoni, Jan, Mikołaj, Tymon i Kacper. 

Zawarto 286 małżeństw, w tym 116 konkordatowych. Rozwiodły się 133 pary. Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 12 par. Uroczystości zorganizowano tylko dla 4 par, pozostali jubilaci podziękowali  za uroczysta oprawę z uwagi na pandemię koronawirusa.

Według  danych ewidencyjnych na terenie gminy Ostrowiec Św. mamy  477 mieszkańców w wieku 90 plus.

Zmarło 1649 osób, w tym 899, to mieszkańcy Ostrowca Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Anna Buczkowska: Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się na nowe horyzonty!

FAKTY

Wzrosła liczba pacjentów oczekujących na wynik testu! Czy trzecia fala pandemii dotarła także do powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Ekspert: po szczepionce AstryZeneki objawy niepożądane występują częściej po pierwszej dawce!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 269 nowych zakażeń, zmarły 3 osoby!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this