Znajdź nas na

FAKTY

Wioletta Rogala-Mazur: Zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach! W tym roku ćmielowski sztab WOŚP przenosi się do internetu!

Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie zawsze włączał się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak będzie i w tym roku. Choć zabraknie tradycyjnego finału z licytacjami i występami na ćmielowskiej scenie, każdy kto będzie chciał pomóc, znajdzie na to sposób. – W tym roku przenosimy się do internetu. Już teraz do wylicytowania są niezwykłe przedmioty. Otwórzmy serca na potrzeby innych. Liczy się każda złotówka – zachęca Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Wioletta Rogala-mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pomimo że sytuacja jest trudna, a organizację wydarzeń uniemożliwiają nam obostrzenia, włączamy się do gry z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Finał będzie inny niż w latach ubiegłych. Nie będziemy mogli spotkać się na licytacji w domu kultury, tak jak to było wcześniej. Postanowiliśmy jednak, że nie może nas zabraknąć – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w  Ćmielowie. 

Od tego tygodnia  na fanpage’u domu kultury prowadzone są licytacje różnych przedmiotów przekazanych przez darczyńców, a także mieszkańców gminy Ćmielów. 

– W tej chwili do zlicytowania są: figurka porcelanowa MARKIZA, pokryta 24 karatowym złotem przekazana przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. Cena wywoławcza wynosiła 800 zł, wzrosła już do 1010 zł.  Mamy też piękny obraz przedstawiający ruiny zamku w Ćmielowie przekazany przez Anna Druch-Grudzień. Wymiary obrazu 110cm x 60cm. Namalowany farbami olejnymi na płótnie włoskim. Trzykrotnie gruntowany, naciągnięty na krosna sosnowe 20x35mm. Obraz został pokryty warstwą werniksu, celem zabezpieczenia go przed czynnikami atmosferycznymi. Jego cena wywoławcza to 200 zł, w tej chwili osiągnął wartość 350 zł. Do wylicytowania jest także kalendarz z niezwykłymi zdjęciami Katarzyny Stan i Marcina Klucznika, prowadzących fanpage-a Dzień Dobry Ćmielów. Cena wywoławcza kalendarza to 50 zł – przypomina Wioletta Rogala-Mazur.  

Obraz ruin zamku w Ćmielowie przekazany przez Annę Druch-Grudzień . Wymiary obrazu 110cm x 60cm
fot. Dom Kultury w Ćmielowie

Licytacje odbywają się tylko i wyłącznie pod postami  na oficjalnym profilu domu kultury w Ćmielowie. Pieniędzy za wygraną licytację przekazać można bezpośrednio w Domu Kultury bądź wpłacić je do e-skarbonki, podanej pod postem w każdym z wystawionych przedmiotów. Termin odbioru do uzgodnienia. Licytacje trwają do 24 stycznia. 

W tym tygodniu wylicytować będzie można także: tort bezowy, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Piaskowe Babki” w Piaskach Brzóstowskich, kubek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazany przez Sylwię i Michała Ziółkowskich, maski – przekazane przez Andrzeja Wójcikowskiego, dekoracyjny  aniołek, który wygrał w konkursie „Święta tuż tuż, a ty dekorację świąteczną stwórz” i płyta z kolędami, śpiewanymi przez Karola Skórskiego. 

– Mam nadzieję, że zbierze się pokaźna kwota, choć trudno będzie pobić ubiegłoroczny rekord. Każda złotówka się liczy. Mamy stacjonarną puszkę, która znajduje się w sekretariacie domu kultury, uruchomiliśmy też e-skarbonkę. Na 31 stycznia, czyli na wielki finał WOŚP, zaplanowaliśmy także coś specjalnego. Reżim sanitarny niestety nas ogranicza, nie może być tak, jak byśmy chcieli, ale postanowiliśmy, że wyjdziemy do mieszkańców naszej gminy z serduszkiem. Zaplanowaliśmy objazd po gminie Ćmielów z puszką WOŚP-u. Pomogą nam w tym druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu. Każdy kto tylko będzie chciał, będzie mógł dorzucić swój grosik – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur. 

figurka porcelanowa MARKIZA, pokryta 24 karatowym złotem przekazana przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.
fot. Dom Kultury w Ćmielowie

Dodaje, że co roku Dom Kultury w Ćmielowie wspiera wszystkie akcje charytatywne. 

– Odkąd pamiętam wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W latach 90-tych zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach. od tamtej pory co roku starałam się włączać w takie akcje, a odkąd jestem dyrektorem domu kultury, wraz z pracownikami włączamy się w akcję pomocy dzieciom, dorosłym, tym, którzy potrzebują naszego wsparcia – tłumaczy dyrektor domu kultury.

Przyznaje, że sama skorzystała ze sprzętu zakupionego przez WOŚP w 2016 roku.

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem zakupiony zostanie sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Do wylicytowania jest także kalendarz z niezwykłymi zdjęciami Katarzyny Stan i Marcina Klucznika, prowadzących fanpage-a Dzień Dobry Ćmielów
fot. Dom Kultury w Ćmielowie

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie  
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy  
 • lasery diodowe  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
 • koblatory do operacji migdałków  
 • aparaty USG i RTG  
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne  
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego  

– Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów. – podsumowuje Tomasz Grochowski z  Centrum Zdrowia Dziecka. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this