Znajdź nas na

FAKTY

Wjechała w ścianę sklepu! Była pod wpływem alkoholu!

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 36-latce, która kierując samochodem osobowym marki Suzuki wjechała w ścianę sklepu, a następnie próbowała odjechać z miejsca zdarzenia. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymali ją ostrowieccy mundurowi.

Źródło: Adobe Stock

W poniedziałek, 1 marca po godzinie 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że była świadkiem zdarzenia, podczas którego  kierująca pojazdem marki Suzuki, wjechała w ścianę sklepu, a następnie próbowała stamtąd odjechać. Obserwujący to świadkowie podejrzewali, że kobieta może znajdować się  pod wpływem alkoholu i dlatego też próbowali odebrać jej kluczyki, aby udaremnić jej dalszą jazdę i zapobiec tragedii. Na miejsce wezwano policjantów, na widok których sprawczyni kolizji podjęła próbę ucieczki. 

– Ostatecznie po kilku minutach została ona zatrzymana przez mundurowych. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Stróże prawa przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 36-latki. Ostrowczanka trafiła do policyjnej celi – wyjaśnia Ewelina Wrzeisień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Kobieta usłyszała dziś (2 marca) zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 36-latka nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this