Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wjechała w ścianę sklepu! Była pod wpływem alkoholu!

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 36-latce, która kierując samochodem osobowym marki Suzuki wjechała w ścianę sklepu, a następnie próbowała odjechać z miejsca zdarzenia. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymali ją ostrowieccy mundurowi.

Drunk driving concept. Young man driving car under the influence of alcohol. Hand on gear stick. Close up of empty bottle of wine on front seat. Traffic safety risk. Źródło: Adobe Stock

W poniedziałek, 1 marca po godzinie 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że była świadkiem zdarzenia, podczas którego  kierująca pojazdem marki Suzuki, wjechała w ścianę sklepu, a następnie próbowała stamtąd odjechać. Obserwujący to świadkowie podejrzewali, że kobieta może znajdować się  pod wpływem alkoholu i dlatego też próbowali odebrać jej kluczyki, aby udaremnić jej dalszą jazdę i zapobiec tragedii. Na miejsce wezwano policjantów, na widok których sprawczyni kolizji podjęła próbę ucieczki. 

– Ostatecznie po kilku minutach została ona zatrzymana przez mundurowych. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Stróże prawa przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 36-latki. Ostrowczanka trafiła do policyjnej celi – wyjaśnia Ewelina Wrzeisień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Kobieta usłyszała dziś (2 marca) zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 36-latka nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this