Znajdź nas na

FAKTY

Wkrótce w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie pojawi się winda! To nie jedyna z innowacji!

Już wkrótce Urząd Miasta i Gminy w Kunowie w pełni dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodzin z małymi dziećmi. W budynku po latach pojawi się bowiem winda, a także łazienka z udogodnieniami dla niepełnosprawnych. – Inwestycja wykonana zostanie jeszcze w tym roku. Pomogą środki z pierwszego rozdania rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Przetarg na realizację tego zadania został już ogłoszony.

Budynek Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mamy dobre wiadomości dla osób niepełnosprawnych, z problemami w poruszaniu się, a także rodzin z małymi dziećmi. Już wkrótce wizyta w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie będzie łatwiejsza. Jak zapewnia Lech Łodej, burmistrz miast i gminy w Kunowie, gmina ogłosiła przetarg na budowę windy i łazienki, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Także i tym razem pomogą środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Liczymy na 150 000 zł wsparcia. Liczymy, że rozstrzygnięcie będzie dla nas korzystne. Ogłosiliśmy także przetarg na realizację tego zadania. Termin składania ofert minie 7 czerwca – przypomina Lech Łodej.

Obiekt, w którym mieści się Urząd Miasta i Gminy w Kunowie jest budynkiem czterokondygnacyjnym (parter i trzy piętra). 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Winda jest nam bardzo potrzebna, tym bardziej, że obiekty użyteczności publicznej powinny być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Złożyliśmy także wnioski o gruntowną termomodernizację budynków Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie, wymianę źródła ciepła i fotowoltaikę, którą zamontujemy na dachu, a także Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku.  Zmiany zaczynamy jednak od montażu windy. Po pierwsze mieliśmy takie sygnały od mieszkańców, że winda jest niezbędna dla osób niepełnosprawnych i starszych. Po drugie sami mieliśmy świadomość, że takiego udogodnienia brakuje od lat.  Niestety wygospodarować takie środki w budżecie nie było łatwo.  Dzięki środkom rządowym uda się sfinalizować tę inwestycję – wyjaśnia burmistrz.

Dodaje, że w planach jest także przeniesienie biura podawczego na parter budynku, aby ułatwić mieszkańcom kontakt z urzędnikami. Zmieni się też otoczenie wokół urzędu. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this