Znajdź nas na

FAKTY

Wojciech D. z zarzutami! Przyznał się i złożył wyjaśnienia!

Wracamy do tragedii, jaka wydarzyła się wieczorem, 6 marca w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas awantury zginął tam 63-letni pensjonariusz. Mężczyzna został ugodzony nożem. Prokuratura zatrzymała podejrzanego, który przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył także wyjaśnienia.

naOSTRO.info

– Do sprawy początkowo zatrzymano dwie osoby, dwóch mężczyzn, którzy przebywali w jednym pomieszczeniu w chwili zdarzenia z tym pokrzywdzonym. Wykonywano czynności procesowe w pierwszych dniach po zatrzymaniu, w tym między innymi dokonano sekcji zwłok – tłumaczy Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Wszystkie czynności, które wykonano pozwoliły na ustalenie, że sprawcą jest Wojciech D., któremu prokurator przedstawił zarzut spowodowania obrażeń, skutkujących śmiercią pokrzywdzonego.

– Został on zatrzymany, przyznał się w istocie do popełnienia zarzucanego mu czynu , złożył też wyjaśnienia. Na chwilę obecną nie informujemy o ich treści. Mając na uwadze okoliczności tej śmierci, prokurator uznał, że jedynym skutecznym środkiem zapobiegawczym, który zabezpieczy prawidłowo dalszy tok tego postępowania, będzie tymczasowe aresztowanie i taki też wniosek został złożony w Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Św. w piątkowe popołudnie. Sąd ten areszt zastosował na trzy miesiące – dodaje rzecznik prasowy prokuratury.

Za tego typu czyn grozi mu od 5 lat pozbawienia wolności do dożywotniego więzienia.

O sprawie więcej pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this