Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 10 nowych zakażeń koronawirusem, 13 ozdrowień!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – taka informację otrzymaliśmy dziś z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. W sumie w Polsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 353 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia.

Grafika: naOSTRO.info

O 353 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 86 osób, a także małopolskiego – 70 osób.

Nowe zakażenia odnotowano także na terenie województw: wielkopolskiego – 46, mazowieckiego – 36, łódzkiego – 30, podkarpackiego – 18, lubuskiego – 17, lubelskiego – 11, świętokrzyskiego – 10, dolnośląskiego i
pomorskiego – 8, warmińsko-mazurskiego – 5, opolskiego i podlaskiego – po cztery osoby 4.

Zmarło 8 osób zakażonych koronawirusem: 89-letnia kobieta, 54-letni mężczyzna, 82-letni mężczyzna hospitalizowani w szpitalu w Poznaniu, 75-letnia kobieta leczona w szpitalu w Raciborzu, 66-letni mężczyzna leczony w Gliwicach, 89-letnia kobieta hospitalizowana w Siedlcach, 89-letni mężczyzna leczony w Radomsku, 79-letni mężczyzna hospitalizowany w Zgierzu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Także na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano nowe zakażenia.

To: starsza kobieta z powiat starachowickiego, młody mężczyzna z powiatu opatowskiego, cztery kobiety w sile wieku z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu staszowskiego, a także starsza kobieta z powiatu opatowskiego.

W województwie potwierdzono 13 nowych ozdrowień w powiatach: kieleckim – 8, starachowickim – 2, koneckim – 1, opatowskim – 1, radomskim (woj. mazowieckie) – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 879 zachorowań na COVID-19, w tym 44 zgony oraz 714 ozdrowień.

Obecnie: 56 osób jest hospitalizowanych, 1431 osób jest poddanych kwarantannie, 196 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Śmiertelny wypadek na ul. Kaznodziejskiej w Kunowie!

FAKTY

Na „podwójnym gazie” przez Ćmielów!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 26 nowych zakażeń, większość w powiecie pińczowskim!

FAKTY

Szumowski: Polska była w gronie państw, które negocjowały wstępną umowę ws. szczepionek na COVID-19!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this