Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 10 nowych zakażeń koronawirusem, 13 ozdrowień!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – taka informację otrzymaliśmy dziś z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. W sumie w Polsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 353 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia.

Grafika: naOSTRO.info

O 353 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 86 osób, a także małopolskiego – 70 osób.

Nowe zakażenia odnotowano także na terenie województw: wielkopolskiego – 46, mazowieckiego – 36, łódzkiego – 30, podkarpackiego – 18, lubuskiego – 17, lubelskiego – 11, świętokrzyskiego – 10, dolnośląskiego i
pomorskiego – 8, warmińsko-mazurskiego – 5, opolskiego i podlaskiego – po cztery osoby 4.

Zmarło 8 osób zakażonych koronawirusem: 89-letnia kobieta, 54-letni mężczyzna, 82-letni mężczyzna hospitalizowani w szpitalu w Poznaniu, 75-letnia kobieta leczona w szpitalu w Raciborzu, 66-letni mężczyzna leczony w Gliwicach, 89-letnia kobieta hospitalizowana w Siedlcach, 89-letni mężczyzna leczony w Radomsku, 79-letni mężczyzna hospitalizowany w Zgierzu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Także na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano nowe zakażenia.

To: starsza kobieta z powiat starachowickiego, młody mężczyzna z powiatu opatowskiego, cztery kobiety w sile wieku z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu staszowskiego, a także starsza kobieta z powiatu opatowskiego.

W województwie potwierdzono 13 nowych ozdrowień w powiatach: kieleckim – 8, starachowickim – 2, koneckim – 1, opatowskim – 1, radomskim (woj. mazowieckie) – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 879 zachorowań na COVID-19, w tym 44 zgony oraz 714 ozdrowień.

Obecnie: 56 osób jest hospitalizowanych, 1431 osób jest poddanych kwarantannie, 196 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this