Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 10 nowych zakażeń koronawirusem, jeden zgon!

O 193 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Na liście Resortu Zdrowia znalazło się także województwo świętokrzyskie z 10 zakażonymi osobami. Zmarła 83-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego, zakażona koronawirusem.

Zdjęcie ilustracyjne

Podczas ostatniej doby odnotowano w Polsce 193 przypadki zakażenia koronawirusem. 

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował Marcin Kapka z biura prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

 To: dziecko, młoda kobieta, mężczyzna w sile wieku i starszy mężczyzna  z powiatu skarżyskiego, młoda kobieta i dwie kobiety w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwie kobiety w sile wieku i jedna kobieta (brak danych o jej wieku) z powiatu kieleckiego.  

 – Z przykrością informujemy o śmierci 1 mieszkańca województwa świętokrzyskiego, to 83-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – dodaje Marcin Kapka.  

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 776 zachorowań na COVID-19, w tym 38 zgonów oraz 465 ozdrowień.

Podczas ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarły 4 osoby. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Na podstawie raportu WSSE w Warszawie odejmujemy jeden zgon z 15.04.2020 65-letniej pacjentki z Radomia. Badanie nie potwierdziło zakażenia SARS-CoV-2, które zostało wcześniej rozpoznane na podstawie objawów klinicznych.

Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach nie wzrosła liczba zakażonych osób, nadal wynosi ona 32 osoby (w tym 15 pracowników i 17 pensjonariuszy). W szpitalu w Starachowicach  przebywa obecnie 79 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym:  53 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 11 osób z wynikiem negatywnym, 15 osób oczekuje na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this