Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 10 nowych zakażeń koronawirusem, jeden zgon!

O 193 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Na liście Resortu Zdrowia znalazło się także województwo świętokrzyskie z 10 zakażonymi osobami. Zmarła 83-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego, zakażona koronawirusem.

Zdjęcie ilustracyjne

Podczas ostatniej doby odnotowano w Polsce 193 przypadki zakażenia koronawirusem. 

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował Marcin Kapka z biura prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

 To: dziecko, młoda kobieta, mężczyzna w sile wieku i starszy mężczyzna  z powiatu skarżyskiego, młoda kobieta i dwie kobiety w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwie kobiety w sile wieku i jedna kobieta (brak danych o jej wieku) z powiatu kieleckiego.  

 – Z przykrością informujemy o śmierci 1 mieszkańca województwa świętokrzyskiego, to 83-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – dodaje Marcin Kapka.  

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 776 zachorowań na COVID-19, w tym 38 zgonów oraz 465 ozdrowień.

Podczas ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarły 4 osoby. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Na podstawie raportu WSSE w Warszawie odejmujemy jeden zgon z 15.04.2020 65-letniej pacjentki z Radomia. Badanie nie potwierdziło zakażenia SARS-CoV-2, które zostało wcześniej rozpoznane na podstawie objawów klinicznych.

Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach nie wzrosła liczba zakażonych osób, nadal wynosi ona 32 osoby (w tym 15 pracowników i 17 pensjonariuszy). W szpitalu w Starachowicach  przebywa obecnie 79 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym:  53 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 11 osób z wynikiem negatywnym, 15 osób oczekuje na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this