Znajdź nas na

FAKTY

Przez fałszywą firmę kurierską mieszkanka powiatu ostrowieckiego straciła swoje oszczędności!

Internetowi przestępcy ciągle modyfikują swoje metody działania. Jedną z nich jest podszywanie się także pod firmy kurierskie. Jak infiormuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św, oszuści wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na którą należy się zalogować i tym samym umożliwić oszustom wyłudzenie środków z konta bankowego.

naOSTRO.info

Przestępcy działają także na terenie powiatu ostrowieckiego. W minioną środę, 24 czerwca, mieszkanka naszego powiatu dostała wiadomość z prośbą o pobranie kodu do odbioru paczki i pobranie aplikacji z przesłanego linku. Kobieta w tym czasie oczekiwała na przesyłkę i niczego nie podejrzewając postępowała zgodnie ze wskazówkami. Podczas logowania do aplikacji banku zainstalowanej w swoim telefonie, została poproszona o podanie loginu i hasła, co trochę ją zdziwiło, gdyż zawsze podawała tylko czterocyfrowy pin, lecz pomimo to podała swoje dane. Wieczorem otrzymała wiadomość, że z jej rachunku bankowego na inne konto zostały przelane pieniądze w kwocie blisko 2500 złotych.

Ewelina Wrzesień przypomina, że oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego niepodejrzewających osób. Coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności pobrania kodu do odbioru przesyłki. W wiadomości podany jest także link do aplikacji, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym oszustom przejęcie kontroli nad konkretnym kontem bankowym.


Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this