Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 14 nowych zakażeń koronawirusem, w tym troje dzieci!

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 319 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach: śląskim (81 osób), łódzkim (49 osób), wielkopolskim (48 osób), i mazowieckiem (41 osób). Także na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 14 nowych zachorowań. Zmarł także 87-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Starachowicach.

Grafika: naOSTRO.info

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 319 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej zakażeń wciąż notuje się w województwie: śląskim – 81 osób, łódzkim – 49 osób i wielkopolskim – 48 osób.

Resort Zdrowia poinformował też o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem osób: 58-letniej kobiecie leczonej w szpitalu w Warszawie, 54-letnim mężczyźnie leczonym w szpitalu w Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 86-letniej kobiecie hospitalizowanej w szpitalu w Opolu, 66-letnim mężczyźnie i 82-letniej kobiecie hospitalizowanych w szpitalu w Poznaniu, a także 87-letnim mężczyźnie hospitalizowanym w szpitalu w Starachowicach. Większość osób miała choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował Marcin Kapka z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego.

To: młody mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego, młoda kobieta  z powiatu jędrzejowskiego, dwóch starszych mężczyzn z powiatu starachowickiego, dziecko z powiatu kieleckiego, dwóch starszych mężczyzn z powiatu kieleckiego, starsza kobieta i kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, kobieta (brak danych) z powiatu kieleckiegodziecko z powiatu koneckiego, kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, dziecko z powiatu staszowskiego, młody mężczyzna z powiatu skarżyskiego.

Odnotowano 12 ozdrowień z powiatów z powiatu starachowickiego – 10, skarżyski – 1 i pińczowskiego – 1

– Z przykrością informujemy o śmierci 1 mieszkańca województwa świętokrzyskiego, to 87-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego – dodaje Marcin Kapka.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 766 zachorowań na COVID-19, w tym 37 zgonów oraz 465 ozdrowienia.

Obecnie: 82 osoby są hospitalizowane, 3016 osób jest poddanych kwarantannie, – 26 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (26 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, liczba osób zakażonych koronawirusem z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, po weryfikacji wyników napływających w ciągu ostatniego tygodnia: 32 ( w tym 15 pracowników i 17 pensjonariuszy). Na terenie placówki od wczoraj przebywa dwóch zakonników, wspierających załogę w opiece nad mieszkańcami. Do bursy szkolnej dotarło czterech kolejnych braci zakonnych, którym pobrano wymazy. Jeśli wyniki badań okażą się negatywne, dołączą do załogi DPS. W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie 83 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 53 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 24 osoby z wynikiem negatywnym, 6 osób oczekuje na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this