Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 14 nowych zakażeń koronawirusem, w tym troje dzieci!

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 319 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach: śląskim (81 osób), łódzkim (49 osób), wielkopolskim (48 osób), i mazowieckiem (41 osób). Także na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 14 nowych zachorowań. Zmarł także 87-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Starachowicach.

Grafika: naOSTRO.info

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 319 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej zakażeń wciąż notuje się w województwie: śląskim – 81 osób, łódzkim – 49 osób i wielkopolskim – 48 osób.

Resort Zdrowia poinformował też o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem osób: 58-letniej kobiecie leczonej w szpitalu w Warszawie, 54-letnim mężczyźnie leczonym w szpitalu w Warszawa (mieszkaniec woj. łódzkiego), 86-letniej kobiecie hospitalizowanej w szpitalu w Opolu, 66-letnim mężczyźnie i 82-letniej kobiecie hospitalizowanych w szpitalu w Poznaniu, a także 87-letnim mężczyźnie hospitalizowanym w szpitalu w Starachowicach. Większość osób miała choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował Marcin Kapka z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego.

To: młody mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego, młoda kobieta  z powiatu jędrzejowskiego, dwóch starszych mężczyzn z powiatu starachowickiego, dziecko z powiatu kieleckiego, dwóch starszych mężczyzn z powiatu kieleckiego, starsza kobieta i kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, kobieta (brak danych) z powiatu kieleckiegodziecko z powiatu koneckiego, kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, dziecko z powiatu staszowskiego, młody mężczyzna z powiatu skarżyskiego.

Odnotowano 12 ozdrowień z powiatów z powiatu starachowickiego – 10, skarżyski – 1 i pińczowskiego – 1

– Z przykrością informujemy o śmierci 1 mieszkańca województwa świętokrzyskiego, to 87-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego – dodaje Marcin Kapka.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 766 zachorowań na COVID-19, w tym 37 zgonów oraz 465 ozdrowienia.

Obecnie: 82 osoby są hospitalizowane, 3016 osób jest poddanych kwarantannie, – 26 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (26 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, liczba osób zakażonych koronawirusem z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, po weryfikacji wyników napływających w ciągu ostatniego tygodnia: 32 ( w tym 15 pracowników i 17 pensjonariuszy). Na terenie placówki od wczoraj przebywa dwóch zakonników, wspierających załogę w opiece nad mieszkańcami. Do bursy szkolnej dotarło czterech kolejnych braci zakonnych, którym pobrano wymazy. Jeśli wyniki badań okażą się negatywne, dołączą do załogi DPS. W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie 83 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 53 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 24 osoby z wynikiem negatywnym, 6 osób oczekuje na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this