Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 18 nowych zakażeń koronawirusem!

Nie mamy dobrych wiadomości. O 18 nowych zakażeniach koronawirusem poinformowała dziś (28 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Wśród zainfekowanych osób znaleźli się także mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Odnotowano także jedno ozdrowienie – to mieszkaniec powiatu staszowskiego

Grafika: naOSTRO.info

W sumie w Polsce odnotowano dziś 127 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego (69), świętokrzyskiego (18), lubelskiego (16),
opolskiego (9), dolnośląskiego (7), małopolskiego (4), wielopolskiego (3),
lubuskiego (1).

Zmarły dwie zakażone osoby: 82-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, 57-letni mężczyzna, który leczony był w szpitalu w Tychach. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że osoby te miały choroby współistniejące.

Niestety w województwie świętokrzyskim potwierdzono 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

To: dwie kobiety w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, kobieta w wieku nieokreślonym z powiatu ostrowieckiego, młoda kobieta z powiat radomskiego, czterech mężczyzn w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwie starsze kobiety z powiatu starachowickiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu starachowickiego, chłopiec z powiatu starachowickiego, dwóch młodych mężczyzn z powiatu starachowickiego, młoda kobieta z powiatu starachowickiego, starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu skarżyskiego.

Odnotowano także jedno nowe ozdrowienie – to mieszkaniec powiatu staszowskiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 426 zachorowań na COVID-19, w tym 21 zgonów oraz 245 ozdrowień.

Wczoraj (27 maja) w szpitalu w Starachowicach przebywało 85 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 61 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 13 osób z wynikiem negatywnym, 11 osób oczekiwało na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this