Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 3 nowe zakażenia koronawirusem, 18 ozdrowień!

O 277 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Trzy zakażenia odnotowano na terenie województwa świętokrzyskiego. To młody mężczyzna z powiatu kieleckiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego i kobieta w sile wieku z powiatu koneckiego. Są też dobre wiadomości. Chorobę pokonało 18 mieszkańców naszego województwa.

Zdjęcie ilustracyjne

277 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem to bilans ostatniej doby. Najwięcej zakażonych znajduje się na terenie województwa  śląskiego – 96 osób, mazowieckiego – 37 i łódzkiego – 32 osoby.

28 zakażeń odnotowano na terenie województwa małopolskiego, 27 – podkarpackiego, 23 – wielkopolskiego, 10 – lubelskiego, 7 – podlaskiego, 5 – kujawsko-pomorskiego, 4 – opolskiego, 3 – pomorskiego, 3 – świętokrzyskiego i 2 – dolnośląskiego.  

Zmarło 15 osób zakażonych koronawirusem: 74-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu, 57-letni mężczyzna, 78-letnia kobieta, 74-letnia kobieta, 83-letnia kobieta leczeni w Zgierzu, 81-letnia kobieta hospitalizowana w Szczecinie, 70-letni mężczyzna leczony w Warszawie, 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Radomiu, 69-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Starachowicach, 90-letnia kobieta leczona w Zawierciu, 42-letni mężczyzna, 59-letnia kobieta, 60-letnia kobieta, 81-letni mężczyzna leczeni w szpitalu w Zawierciu, 67-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu. Jak poinformowała Resort Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ze statystyk odjęty został jeden zgon osoby z woj. wielkopolskiego, której laboratorium błędnie zaznaczyło wynik pozytywny. Zgon nie był związany z zakażeniem koronawirusem.

– Z przykrością informujemy o śmierci 1  mieszkańca województwa świętokrzyskiego, to 69-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego – wyjaśnia Marcin Kapka z biura prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

 Ponadto w województwie potwierdzono 18 ozdrowień z powiatów:  starachowickiego – 7, kieleckiego – 8, skarżyskiego – 2 i buskiego – 1

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 846 zachorowań na COVID-19, w tym 41 zgonów oraz 625 ozdrowień.

Obecnie: 63 osoby są hospitalizowane, 1540 osób jest poddanych kwarantannie,  41 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki, zmniejsza  się liczba osób zakażonych koronawirusem z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach. 

– Aktualnie mamy 13 aktywnych przypadków (w tym 8 pensjonariuszy i 5 pracowników) – napisał na swoim profilu na Fb. 

W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie 55 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 28 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 22 osoby z wynikiem negatywnym, 5 osób oczekuje na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this