Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 6 nowych zakażeń koronawirusem, 3 ozdrowienia!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie w Polsce odnotowano dziś (niedziela, 21 czerwca) 311 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zdjęcie ilustracyjne

Najwięcej zakażonych osób odnotowano dziś na terenie województwa śląskiego: 128 osób, łódzkiego – 43 osoby i mazowieckiego 39 osób.

Na terenie województwa małopolskiego odnotowano 16 zakażeń, podlaskiego – 15, opolskiego – 14, podkarpackiego – 13, pomorskiego – 12,
lubelskiego – 11, wielkopolskiego – 7 osób, świętokrzyskiego – 6 osób, kujawsko-pomorskiego – 3 osoby, dolnośląskiego – 2 osoby, po jednej osobie z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwie starsze kobiety z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego.

Odnotowano też 3 nowe ozdrowienia – wszystkie w powiecie starachowickim.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 704 zachorowania na COVID-19, w tym 32 zgony oraz 384 ozdrowienia.

Obecnie: 57 osób jest hospitalizowanych, 3533 osoby są poddane kwarantannie, 32 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (20 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, spośród 191 osób przebadanych z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, pozytywne wyniki w kierunku koronawirusa stwierdzono jak dotąd u 32 osób, w tym 18 pensjonariuszy i 14 pracowników. Hospitalizowanych jest obecnie 27 mieszkańców (nie wszyscy mają koronawirusa).
ℹ️W szpitalu przebywało wczoraj 68 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 43 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 10 osób z wynikiem negatywnym, 15 osób oczekuje na wynik.

Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem: najmłodsza z nich miała 61-lat, najstarsza 90. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Od początku epidemii z powodu koronawirusa hospitalizowanych było 31 931 osób, zmarło – 1 356 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this