Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 6 nowych zakażeń koronawirusem, 3 ozdrowienia!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie w Polsce odnotowano dziś (niedziela, 21 czerwca) 311 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zdjęcie ilustracyjne

Najwięcej zakażonych osób odnotowano dziś na terenie województwa śląskiego: 128 osób, łódzkiego – 43 osoby i mazowieckiego 39 osób.

Na terenie województwa małopolskiego odnotowano 16 zakażeń, podlaskiego – 15, opolskiego – 14, podkarpackiego – 13, pomorskiego – 12,
lubelskiego – 11, wielkopolskiego – 7 osób, świętokrzyskiego – 6 osób, kujawsko-pomorskiego – 3 osoby, dolnośląskiego – 2 osoby, po jednej osobie z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwie starsze kobiety z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego.

Odnotowano też 3 nowe ozdrowienia – wszystkie w powiecie starachowickim.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 704 zachorowania na COVID-19, w tym 32 zgony oraz 384 ozdrowienia.

Obecnie: 57 osób jest hospitalizowanych, 3533 osoby są poddane kwarantannie, 32 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (20 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, spośród 191 osób przebadanych z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, pozytywne wyniki w kierunku koronawirusa stwierdzono jak dotąd u 32 osób, w tym 18 pensjonariuszy i 14 pracowników. Hospitalizowanych jest obecnie 27 mieszkańców (nie wszyscy mają koronawirusa).
ℹ️W szpitalu przebywało wczoraj 68 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 43 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 10 osób z wynikiem negatywnym, 15 osób oczekuje na wynik.

Zmarło 10 osób zakażonych koronawirusem: najmłodsza z nich miała 61-lat, najstarsza 90. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Od początku epidemii z powodu koronawirusa hospitalizowanych było 31 931 osób, zmarło – 1 356 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this