Znajdź nas na

FAKTY

Województwo Świętokrzyskie uruchamia 6 nowych linii autobusowych! Skorzystają również mieszkańcy Ostrowca Św.!

Od jutra (1 lipca) województwo świętokrzyskie uruchamia 6 nowych linii autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka podpisali umowę, dotyczącą uruchomienia nowych połączeń autobusowych. Zyskają mieszkańcy Ostrowca Św.

Marszałek Andrzej Bętkowski i Tomasz Jamka - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podpisali umowę umowę, dotyczącą uruchomienia nowych połączeń fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Autobusy będą kursować  na trasach:

  1. Kielce – Nowa Słupia – Ostrowiec Świętokrzyski.
  2. Kielce – Pińczów – Kazimierza Wielka.
  3. Kielce – Opatów – Sandomierz.
  4. Staszów – Opatów – Ostrowiec Świętokrzyski.
  5. Busko-Zdrój – Pińczów – Jędrzejów – Włoszczowa.
  6. Końskie – Nowy Kazanów – Ruda Maleniecka – Fałków – Włoszczowa.

Nowe połączenia w ramach wojewódzkich przewozów pasażerskich, których organizatorem jest województwo świętokrzyskie, są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie prawie 2,3 mln zł. Z budżetu województwa świętokrzyskiego na ten cel zarezerwowanych jest 560 tys. zł.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Połączenia pozwolą na skomunikowanie trudno dostępnych miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego. To przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacji autobusowej dla pasażerów również na obszarach, na których komunikacja ta obecnie nie istnieje. Połączenia realizowane będą przez operatorów publicznego transportu zbiorowego, specjalnie oznaczonymi pojazdami z herbem województwa, będą one także przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami i klimatyzowane, co zdecydowanie ułatwi podróżnym drogę w miesiącach wakacyjnych na dłuższych trasach.

Kursy będą wykonywane w godzinach obecnie nie obsługiwanych. W dni robocze będzie to tzw. linia przyspieszona – autobusy będą zatrzymywały się na wybranych przystankach na danej linii autobusowej, natomiast w soboty i niedziele rozkład jazdy obejmuje wszystkie przystanki na trasach przejazdu.

Linie komunikacyjne, na których świadczone będą usługi przewozowe określone zostały w „Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Województwa Świętokrzyskiego”.

Rozkład jazdy:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this