Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem!

Jak poinformowało dziś (23 czerwca) Ministerstwo Zdrowia w Polsce odnotowano dziś 300 nowych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Najwięcej z nich na terenie województwa śląskiego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 16 osób. Najmłodsza z nich miała 54-lata, najstarsza – 93. Zmarli także dwaj mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

– Mamy 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało dziś (23 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych notuje się wciąż na terenie województwa śląskiego – minionej doby było to 129 osób.

Koronawirus nie ominął także województw: łódzkiego – 40 osób, mazowieckiego – 40 osób, wielkopolskiego – 27 osób, pomorskiego – 19, dolnośląskiego i podlaskiego po – 10 osób, podkarpackiego – 8 osób, opolskiego – 5 osób, lubelskiego – 4 osoby, małopolskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego – po dwie osoby.

Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem: 93-letnia kobieta leczona ws zpitalu w Łańcucie, 85-letnia kobieta leczona w szpitalu Legnicy, 68-letni mężczyzna, 74-letnia mężczyzna, 73-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Warszawie, 64-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Radomiu, 89-letni mężczyzna i 90-letni mężczyzna leczeni w szpitalu w Starachowicach, 91-letnia kobieta leczona w szpitalu w Łodzi, 73-letnia kobieta, 90-letnia kobieta, 86-letnia kobieta, 71-letnia kobieta leczeni w szpitalu w Zgierzu, 54-letnia kobieta, 88-letni mężczyzna leczeni w szpitalu w Raciborzu, 72-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Cieszynie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: kobieta w sile wieku z powiat kieleckiego i kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci dwóch mieszkańców województwa – to mężczyźni – 89-latek z powiatu opatowskiego oraz 90-latek z powiatu starachowickiego – dodaje Ewa Łukomska.

Ponadto w województwie odnotowano 38 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 35, sandomierskiego – 1, ostrowieckiego – 1, jędrzejowskiego – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 721 zachorowań na COVID-19, w tym 34 zgony oraz 422 ozdrowienia.

Obecnie: 64 osoby są hospitalizowane, 3380 osób jest poddanych kwarantannie, 35 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki, pozytywne wyniki testów w kierunku koronawirusa stwierdzono jak dotąd u 33 osób z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, w tym 19 pensjonariuszy i 14 pracowników.

Hospitalizowanych jest aktualnie 26 mieszkańców (nie wszyscy mają koronawirusa). W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie (stan na 22 czerwca) 73 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 43 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 8 osób z wynikiem negatywnym, 22 osoby oczekują na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this