Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem!

Jak poinformowało dziś (23 czerwca) Ministerstwo Zdrowia w Polsce odnotowano dziś 300 nowych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Najwięcej z nich na terenie województwa śląskiego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 16 osób. Najmłodsza z nich miała 54-lata, najstarsza – 93. Zmarli także dwaj mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

– Mamy 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało dziś (23 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych notuje się wciąż na terenie województwa śląskiego – minionej doby było to 129 osób.

Koronawirus nie ominął także województw: łódzkiego – 40 osób, mazowieckiego – 40 osób, wielkopolskiego – 27 osób, pomorskiego – 19, dolnośląskiego i podlaskiego po – 10 osób, podkarpackiego – 8 osób, opolskiego – 5 osób, lubelskiego – 4 osoby, małopolskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego – po dwie osoby.

Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem: 93-letnia kobieta leczona ws zpitalu w Łańcucie, 85-letnia kobieta leczona w szpitalu Legnicy, 68-letni mężczyzna, 74-letnia mężczyzna, 73-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Warszawie, 64-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Radomiu, 89-letni mężczyzna i 90-letni mężczyzna leczeni w szpitalu w Starachowicach, 91-letnia kobieta leczona w szpitalu w Łodzi, 73-letnia kobieta, 90-letnia kobieta, 86-letnia kobieta, 71-letnia kobieta leczeni w szpitalu w Zgierzu, 54-letnia kobieta, 88-letni mężczyzna leczeni w szpitalu w Raciborzu, 72-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Cieszynie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: kobieta w sile wieku z powiat kieleckiego i kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci dwóch mieszkańców województwa – to mężczyźni – 89-latek z powiatu opatowskiego oraz 90-latek z powiatu starachowickiego – dodaje Ewa Łukomska.

Ponadto w województwie odnotowano 38 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 35, sandomierskiego – 1, ostrowieckiego – 1, jędrzejowskiego – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 721 zachorowań na COVID-19, w tym 34 zgony oraz 422 ozdrowienia.

Obecnie: 64 osoby są hospitalizowane, 3380 osób jest poddanych kwarantannie, 35 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki, pozytywne wyniki testów w kierunku koronawirusa stwierdzono jak dotąd u 33 osób z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, w tym 19 pensjonariuszy i 14 pracowników.

Hospitalizowanych jest aktualnie 26 mieszkańców (nie wszyscy mają koronawirusa). W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie (stan na 22 czerwca) 73 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 43 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 8 osób z wynikiem negatywnym, 22 osoby oczekują na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this