Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wójt gminy Bałtów zachęca do szczepień! Dla zaszczepionych przewidziano konkurs z fantami!

– Zależy nam na tym, aby na terenie naszej gminy zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców, wyszliśmy więc z inicjatywą organizacji pikniku w Okole, największej miejscowości w naszej gminie – wyjaśnia wójt Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Początek wydarzenia w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 13.00 przy Domu Ludowym w Okole. Dla osób, które tego dnia zdecydują się na przyjęcie dawki szczepionki, przewidziano konkurs z fantami. Do wygrania m.in.: mikser planetarny, klucze nasadowe, czy ekspres do kawy.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, podczas dożynek w Ćmielowie. 22 sierpnia 2021 rok. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Już w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia w godzinach od 13.00 do 17.00 odbędzie się Piknik Rodzinny „Szczepimy się”. Do udziału w wydarzeniu zachęca Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

„Przed pandemią koronawirusa w Okole znajdowała się filia Ośrodka Podstawowej Opieki Zdrowotnej  w Bałtowie, jednak w czasie pandemii ciężko było utrzymać dwa ośrodki. Firma ograniczyła się tylko do obiektu w Bałtowie. To właśnie z pozyskanych przez nich danych wynika, że najmniej zaszczepionych mieszkańców mamy właśnie w Okole. Na sobotnim pikniku będziemy zatem zachęcać do szczepień – tłumaczy Hubert Żądło.

Dodaje, że na osoby, które zdecydują się tego dnia zaszczepić, przewidziana jest konkurs z nagrodami. Do wygrania są m.in sprzęty, które przydadzą się w gospodarstwach domowych:  pulsoksymetry, ciśnieniomierze, ekspres do kawy, zestaw kluczy nasadowych, wentylatory, mikser planetarny, koc piknikowy, powerbanki, pendriv-y, blendery, długopisy.  

Dla osób , które zaszczepią się tego dnia, jak i dla najmłodszych mieszkańców gminy Bałtów przewidziano darmowy poczęstunek. Dzieci będą mogły także pobawić się na darmowych dmuchańcach. 

– Osoby, które mają watplwiości czy warto się zaszczepić,  będa mogły porozmawiać tego dnia z lekarze.m Warto się szczepić, żeby nie zachorować. Nie rozumiem uporu i oporu przed szczepieniem się. Każdy kto zachoruje, udaje się do lekarza, bierze leki i dostosowuje się do jego zaleceń. Na koronawirusa nie mamy niestety leków. Pozostaje tylko szczepionka. Z wykształcenia jestem leśnikiem, od kilkunastu lat także samorządowcem. Mogę powiedzieć, że na lesie i samorządzie się znam, na wirusologii niestety nie. Dlatego ufam światowym, ale także i polskim  autorytetom medycyny w tej dziedzinie, które mówią, że jedynym  sposobem na uniknięcie „czwartej fali koronawirusa”, a tym samym wielu tragedii rodzinnych, jest szczepienie – wyjaśnia wójt gminy Bałtów.

Przyznaje, że sam zaszczepiony jest dwiema dawkami szczepionki, podobnie jak większość pracowników urzędu.

– Nie chcemy nikogo narażać na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Chcielibyśmy, żeby inni też tak do tego podeszli. Jeśli nie o sobie, pomyślmy o innych – podsumowuje wójt.

Wydarzenie zorganizowane zostanie dzięki środkom pozyskanym ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Osobom niepełnosprawnym i starszym gmina zapewnia bezpłatny transport. Szczegółowe informacje pod numerem: 509 291 153 lub 41 264 10 08.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this