Znajdź nas na

PO GODZINACH

Wracają zajęcia w ramach Ostrowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego! Pierwsze warsztaty już jutro w ODS Malwa!

Wracają letnie zajęcia w ramach Ostrowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na warsztaty edukacyjne dla najmłodszych zaprasza Monika Bryła-Mazurkiewicz, prezes Centrum Krajoznawczo-Historycznego imienia profesora Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. Już jutro (wtorek, 17 sierpnia) najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu odkrywać będą historię dworów szlacheckich. Nie zabraknie też części plastycznej.

Ubiegłoroczne zajęcia edukacyjno-plastyczne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Monika Bryła-Mazurkiewicz, prezes Centrum Krajoznawczo-Historycznego imienia profesora Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. podkreśla, że o lokalnej historii powinno się opowiadać już najmłodszym. Jednak trzeba to robić w taki sposób, aby nikogo nie zniechęcić, a zaciekawić. Dlatego też wybór tematów do warsztatów edukacyjnych w ramach Ostrowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego dostosowany będzie do wieku uczestników.

– Jutro opowiemy o tym jak wyglądała codzienność w dworze, jak upływał czas świąteczny. Kto w nim mieszkał, jak się w nim żyło i jak był urządzony. Zapraszamy całe rodziny, miło popatrzeć, gdy babcie z wnukami tworzą małe dzieła sztuki – informuje Monika Bryła-Mazurkiewicz. 

–Przypomina, że ubiegły rok szkolny nie był łatwy ani dla dzieci, ani dla młodzieży.

Na jutrzejsze zajęcia zaprasza Monika Bryła-Mazurkiewicz (w centrum). Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Większość czasu uczniowie spędzali w domach, przed komputerem, odrabiając lekcje podczas nauki zdalnej. Zależy nam na tym, aby u schyłku wakacji odciągnąć ich choć na chwilę od komputerów i zapewnić rozrywkę, która jednocześnie czegoś ich nauczy. Zależy nam na tym, aby zachęcić ich do poznawania naszego regionu, a także jego pięknej historii. Zapraszamy całe rodziny. Wcześniejsze odsłony tego projektu pokazały bowiem, że taka forma spędzania wolnego czasu łączy i integruje pokolenia – mówi Monika Bryła-Mazurkiewicz.

Podczas jutrzejszych (wtorek, 17 sierpnia)  warsztatów w osiedlowym Domu Kultury Malwa na Osiedlu Stawki 45  nie zabraknie także części plastycznej zajęć. ich uczestnicy będą mogli namalować dwór na szkle i pleksie. 

Początek wydarzenia o godzinie 10.00. Warsztaty potrwają do godziny 12.00. Wstęp jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this