Znajdź nas na

FAKTY

Wracamy do tragicznego wypadku na Radwana! Kierowcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności!

Do tragicznego zdarzenia doszło na ul. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 67-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Mercedes miał potrącić 71-latkę, która na skutek odniesionych obrażeń – zmarła. W sprawie wszczęto śledztwo, którego ustalenia wiele zmieniły.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zdjęcie ilustracyjne. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce 13 lutego na ulicy Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. 

–  Po godzinie 18.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ulicy Mieczysława Radwana doszło do potrącenia 71-letniej pieszej przez 67-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Mercedes wraz z przyczepą. Jak wynika ze wstępnych ustaleń piesza weszła bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód. Mężczyzna był trzeźwy. W związku ze zdarzeniem piesza została przewieziona do szpitala w Kielcach, gdzie w wyniku poniesionych obrażeń zmarła – wyjaśniała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

W sprawie wszczęto śledztwo. Na podstawie zebranego materiału dowodowego okazało się, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto okazało się, że najprawdopodobniej sprawcą wypadku był 45-latek z terenu powiatu opatowskiego, a nie 67-latek – jak wynikało ze wstępnych ustaleń. W minioną środę (22 lutego) mężczyzna został zatrzymany przez ostrowieckich policjantów. W czwartek (23 lutego)  został doprowadzony do miejscowej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this