Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wszedł przez uchylone okno! Ukradł biżuterię i alkohol!

O tym, że lepiej zamykać okna przed wyjściem z domu, niż później liczyć straty, przekonali się mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Włamywacz ukradł rzeczy o wartości 3320 zł. Policja ustala sprawcę.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zdarzenie miało miejsce w Miłkowie w gminie Bodzechów w piątek, 16 sierpnia. Nieustalony sprawca wykorzystując fakt uchylonego okna na parterze budynku mieszkalnego oraz nieobecność domowników, dostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży różnego rodzaju złotej biżuterii oraz alkoholu o łącznej wartości 3320 zł.

Policja apeluje, aby szczególnie w okresie wakacyjnych wyjazdów zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszych mieszkań i domów. Jeśli wyjeżdżamy, poprośmy sąsiadów o zwrócenia uwagi na to co dzieje się w ich rejonie. Zadbajmy o zamknięcie drzwi i okien oraz sprawdzenie zamków. Nie spieszmy się, dokładnie sprawdźmy czy pozostawiony dobytek został właściwie zabezpieczony.

Jak zabezpieczyć nasze mieszkanie i dom:

• wyposaż drzwi w odpowiednie zamki patentowe, zamontuj również zabezpieczenie przeciwwyważeniowe,
• doskonałym rozwiązaniem jest również system alarmowy; wybierz firmę, której systemy ochronne gwarantują uzyskanie zniżki ubezpieczeniowej,
• mieszkania na parterze i najniższych kondygnacjach są najbardziej narażone na włamanie przez drzwi balkonowe – warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dobrych klamek np. zamykanych na klucz,
• doskonałym zabezpieczeniem są domofony, jednak pamiętaj, aby przy jego użyciu nie otwierać drzwi obcym, wpajaj również tę zasadę innym osobom,
• zabezpiecz roletami drzwi tarasowe i balkonowe, zwłaszcza te z tyłu budynków. Pomyśl o okratowaniu okienek piwnicy,
• nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, którymi łatwo można dostać się do domu,
• zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu czy mieszkania. Złodziej nie lubi światła, a poczucia bezpieczeństwa zrekompensuje Ci z nawiązką wyższy rachunek za prąd.

Poznaj swojego sąsiada:
Dobrzy sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu. Porozmawiaj ze swoim sąsiadem, zgodnie z zasadą -dzisiaj pomożesz Ty -jutro pomogą Tobie!
Opuszczając na dłuższy czas mieszkanie zostaw znajomemu sąsiadowi klucze i poproś o:
• codzienne zapalanie światła chociaż na kilka minut w różnych pomieszczeniach,
• wyjmowanie ze skrzynki korespondencji.
To wszystko stworzy wrażenie, że w mieszkaniu stale ktoś przebywa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this