Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Członkowie PiS promowali Polską Ziemię, mówili też o swoich pomysłach na Ostrowiec Św.!

Jak zapewniał dziś Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP, a także prezes zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Województwie Świętokrzyskim – PiS ma pomysł na Ostrowiec Świętokrzyski. – Chcę tutaj zapowiedzieć bardzo ważny projekt COP 2, on jest wpisany w strategię odpowiedzialnego rozwoju, to jest rzecz, która dotyczy, mówiąc kolokwialnie, przywrócenia Centralnego Okręgu Przemysłowego, który w czasach II Rzeczypospolitej tętnił tutaj życiem gospodarczym, również i w Ostrowcu Świętokrzyskim, a nie bałbym się powiedzieć, że przede wszystkim tutaj – mówił podczas porannego spotkania z mieszkańcami na targowisku miejskim Krzysztof Lipiec.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Posłowie PiS, członkowie partii, a przede wszystkim kandydaci w wyborach do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wyszli dziś do mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, a także powiatu ostrowieckiego, z którymi spotkali się na Targowisku Miejskim. Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP, Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Paweł Walesic, radny powiatowy z PiS, a także Mateusz Czeremcha, radny miejski z PiS rozdawali dziś mieszkańcom gazetę Polska Ziemia, a także dyskutowali o bieżącej sytuacji miasta, powiatu i problemach mieszkańców.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To jest projekt, który realizujemy w świętokrzyskim Prawie i Sprawiedliwości. To nie jest projekt ukierunkowany tylko na kampanie wyborczą. Tak się złożyło, że akurat w tym zbiegły się te terminy, ale ten projekt realizujemy każdego roku od wielu wielu lat. To się dzieje zawsze przed dożynkami, takim mocny asumptem ku temu jest gazeta, zatytułowana Polska Ziemia. To jest gazeta, która przeznaczona jest dla rolników, dla konsumentów, w której promujemy te wszystkie działania, które Prawo i Sprawiedliwość podejmowało na rzecz rolnictwa i na rzecz również ulżenia konsumentom – tłumaczy Krzysztof Lipiec.

Jak przyznaje poseł Prawo i Sprawiedliwość na celu ma wzmocnienie pozycji polskich rolników nie tylko w Polsce, ale i Europie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To są bardzo konkretne działania, warto wspomnieć tutaj o tym łańcuchu dostaw żywności od pola aż na stół konsumencki. My chcemy w tym momencie wzmocnić najistotniejsze ogniwa, a więc tych, którzy produkują polską zdrową żywność – rolników. Jest na to specjalny pomysł, rząd przyjął bowiem projekt ustawy w sprawie tzw. cen referencyjnych, co oznacza, że już nikt, żaden pośrednik nie będzie mógł kupić od rolnika produktów poniżej kosztów produkcji. I to jest bardzo dobre rozwiązanie, nad tym będzie czuwał Urząd Konkurencji i Konsumenta. I jeśli tak się stanie w tym długim łańcuchu, który rozciąga się również na pośredników, na stół konsumencki, a więc do miast trafi tańsza żywność. I to jest rzecz niesłychanie ważna. Ja się z tego bardzo ciesze, że akurat z taką akcją jesteśmy na targowiskach miejskich, gdzie spotykają się rolnicy, którzy dostarczają zdrową żywność i konsumenci. Okazuje się, że sytuacja wcale nie jest tak napięta, jak niektórzy politycy z totalnej opozycji próbują przekonać społeczeństwo m.in. o tym, że ceny za rządów PiS-u wzrosły trzy razy – dodaje poseł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Również Magdalena Zieleń docenia możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, a szczególnie tymi, o odmiennych poglądach, z którymi zawsze w takich sytuacjach jest możliwość bezpośredniej rozmowy.

– Tak jak wszyscy tutaj widzimy atmosfera jest spokojna. Te spotkania służą również wymianie poglądów, bo to jest bezpośredni kontakt z wyborcą, który jest dla nas najcenniejszy. Ludzie bez żadnych barier mogą powiedzieć o tym, co ich boli, co chcieliby zmienić, o tym w co powinniśmy się zaangażować, w czym możemy pomóc – dodaje Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i kandydatka do Sejmu z Okręgu nr 33.

Krzysztof Lipiec potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość ma także pomysł na Ostrowiec Świętokrzyski.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To wszystko, co czynimy w planach chociażby odpowiedzialnego rozwoju pana premiera Mateusza Morawieckiego, to rzeczy dotyczące również Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcę tutaj zapowiedzieć bardzo ważny projekt COP 2. On jest wpisany w strategię odpowiedzialnego rozwoju, to jest rzecz, która dotyczy, mówiąc kolokwialnie przywrócenia Centralnego Okręgu Przemysłowego, który w czasach II Rzeczypospolitej tętnił tutaj życiem gospodarczym, również i w Ostrowcu Świętokrzyskim, a nie bałbym się powiedzieć, że przede wszystkim tutaj Za to chcemy się wziąć w sposób bardzo odpowiedzialny. Zresztą do tego się już przygotowujemy, poprzez bardzo konkretne działania: Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice, która obejmuje również i ten teren, cały teren nad Kamienną, teren całego województwa świętokrzyskiego, a która już w tym roku wydała zezwolenia na działalność gospodarczą dla nowych podmiotów na poziomie ponad 500 000 zł. To są duże inwestycje, które z całą pewnością są nam potrzebne, bo one służą rozwojowi, one również pozytywnie oddziałują na rynek pracy, bo bezrobocie się zmniejsza również w Ostrowcu Św. gdzie przecież też były problemy. To są te dobre rzeczy, które z całą pewnością dobrze są przyjmowane przez polskie społeczeństwo i mam takie przekonanie, że tutaj w Ostrowcu Św. jak i w całym województwie świętokrzyskim możemy się spodziewać dobrego wyniku, bo my jesteśmy wiarygodnymi politykami, ludzie to doceniają – podsumował Krzysztof Lipiec.

Żródło: FB Andrzej Kryj

Jak zapewnia w planach są kolejne spotkania na terenie Ostrowca Św. i powiatu ostrowieckiego.

Przypomnijmy, że 8 sierpnia swoje sprawozdanie z pracy parlamentarzysty w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami powiatu rozdawał Andrzej Kryj.

2 komentarze

2 Comments

 1. ostrowczanin

  19 sierpnia, 2019 at 14:19

  A nasz najbardziej opalony pisowiec nie promował??? Czyżby się obraził a może nie zdążył wrócić z ryb?

  • ostrowczanka

   19 sierpnia, 2019 at 18:41

   Proponuje zmienić płytę i nie przenosić manier z Forum.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this