Znajdź nas na

FAKTY

Wybierasz się do Kielc? Możesz przebadać swoje zdrowie! Podpowiadamy gdzie!

Już jutro, w sobotę (22 kwietnia) w galerii „Echo” w Kielcach odbędzie się wiosenna edycja „Zdrowia pod kontrolą”, eventu organizowanego przez świętokrzyskie IFMSA-Poland, stowarzyszenie zrzeszające studentów medycyny. Podczas wydarzenia będzie można wykonać między innymi: pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar cukru, czy badanie przesiewowe na HCV.

Źródło: Świętokrzyski Oddział NFZ

Akcja „Zdrowie pod Kontrolą” ma charakter profilaktyczny, będzie ogólnodostępna, darmowa i przeznaczona dla osób w każdym wieku. Będą pokazy pierwszej pomocy oraz porady psychologiczne. Dodatkowo będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS, a dzięki „Szpitalowi Pluszowego Misia” dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.

Swoje profilaktyczne stanowisko będzie miał Świętokrzyski OW NFZ. A na nim w godz. 10.00-14.00 będzie można m. in.: dokonać analizy składu ciała (określić: wskaźnik masy ciała BMI, poziom tłuszczu, tłuszcz trzewny, zawartość wody w organizmie, tkankę mięśniową), porozmawiać z dietetykiem, poznać programy profilaktyczne, takie jak: profilaktyka raka piersi i raka szyjki macicy (na miejscu od razu będzie można wykonać cytologię – panie w wieku 25 – 59 w cytobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii), program badań przesiewowych raka jelita grubego, dowiedzieć się jak skorzystać z programu Profilaktyka 40 Plus, uzyskać informacje o portalu diety.nfz.gov, uzyskać informacje o profilaktyce w sieci: aplikacjach mojeFizjo+, 8 tygodni do zdrowia, 8 tygodni do zdrowia po Covid-19, dowiedzieć się, co zyskujemy dzięki IKP, poznać Akademię NFZ, uzyskać informacje o leczeniu uzdrowiskowym.

–  Gorąco zachęcam do udziału w evencie. Będzie można na spokojnie, w dniu wolnym od pracy skorzystać z wielu badań i pomiarów. To pierwszy krok do kontroli nad własnym zdrowiem. Zachęcamy też do zapoznania się z szeroką ofertą bezpłatnych programów profilaktycznych, jakie oferuje NFZ. Są one adresowane do różnych grup wiekowych, warto je poznać i wybrać te dopasowane do siebie – mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego OW NFZ.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this