Znajdź nas na

FAKTY

Są wstępne ustalenia w sprawie tragicznego wypadku w Starej Słupi! Prokuratura apeluje do świadków!

– 26-latek kierujący pojazdem marki BMW, jadąc z dużą prędkością wpadł w poślizg, zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki MAN – to wstępne ustalenia śledczych w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło w Starej Słupi w poniedziałek, 17 kwietnia. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Św. apeluje do wszystkich, którzy widzieli pojazd marki BMW serii 5 o numerze rejestracyjnym T0 MVS tuż przed wypadkiem, o zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji lub do ostrowieckiej prokuratury w celu przesłuchania w charakterze świadków.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce 17 kwietnia w Starej Słupi. W toku śledztwa – w oparciu o przede wszystkim zeznania świadków, wyniki oględzin miejsca wypadku i pojazdów w nim uczestniczących, wstępne wyniki sekcji zwłok –  ustalono, ze 26-latek kierujący pojazdem marki BMW, jadąc z dużą prędkością wpadł w poślizg, zjechał na pas jezdni przeznczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki MAN. Kierujący samochodem ciężarowym podjął manewr skrętu w prawo w celu uniknięcia zderzenia i zjechał na pobocze, lecz pomimo tego samochód osobowy czołowo, pod lekkim kątem, uderzył w ciężarówkę. W następstwie zderzenia przednia część samochodu osobowego znalazła się pod samochodem ciężarowym, a tylna oderwała się i zatrzymała około 30 m dalej na jezdni. W następstwie zdarzenia śmierć ponieśli 26-letni kierowca BMW i troje pasażerów tego auta, tj. dwóch mężczyzn w wieku 18 lat i dziewczyna w wieku 15 lat.

– Apelujemy do wszystkich, którzy wieczorem w dniu 17.04.2023 r., na trasie nr DW-751, widzieli przed opisanym wyżej zdarzeniem uczestniczący w nim pojazd marki BMW serii 5 o numerze rejestracyjnym T0 MVS, o zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji lub do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim w celu przesłuchania w charakterze świadków – odebranie zeznań od kolejnych osób może bowiem przyczynić się do szczegółowego odtworzenia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia – apeluje prokuratura. 

W dalszym toku śledztwa pozyskane zostaną m.in.  wyniki badań krwi na zawartość alkoholu i narkotyków, a także opinia biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych w celu ustalenia, w oparciu o pozostałe zebrane dowody, szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this