Znajdź nas na

FAKTY

„Wybuchowe” szkolenie świętokrzyskich terytorialsów!

W miniony weekend na poligonie w Nowej Dębie Terytorialsi doskonalili techniki wysadzania gruntów, elementów drewnianych, metalowych i murowanych. To kolejne szkolenie grupy inżynieryjno-saperskiej żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Fot. ŚWOT

Co miesięczne szkolenie rotacyjne żołnierzy 10 ŚBOT w grupie inżynieryjno-saperskiej tym razem instruktorzy przeprowadzili na poligonie w Nowej Dębie. Podczas dwudniowych zajęć, które odbywały się  2 i 3 kwietnia saperzy doskonalili umiejętności wysadzania. Praktyczne zajęcia zostały przeprowadzone przez instruktorów z 10 ŚBOT i obejmowały zagadnienia takie jak: wysadzanie gruntów, niszczenie elementów z drewna, metalu, niszczenie elementów murowanych (z cegły, betonu, żelbetu). To już kolejne zajęcia które doskonalą umiejętności saperów. Świętokrzyscy Terytorialsi w tym roku wkroczyli w kolejny okres szkoleniowym, którym jest etap specjalisty.

fot. 10ŚBOT

W Wojskach Obrony Terytorialnej żołnierze mogą szkolić się w 15 specjalnościach, które zastają przypisane żołnierzowi w momencie wstąpienia do służby. W drugim roku szkolenia żołnierza WOT, na etapie specjalistycznym szkolą się w wcześniej wspomnianych 15 grupach specjalistycznych, jest to m.in. grupa dowódcza, saperska, medyczna, obsług moździerzy, łączności czy grupa strzelców wyborowych i snajperów. 

Jeśli chcesz dołączyć do Świętokrzyskich Terytorialsów i zostać żołnierzem 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnie, nie zwlekaj, miejsce dla Ciebie jest wśród nas. Żeby rozpocząć służbę w pierwszej kolejności zadzwoń do naszego rekrutera – odpowie na wszelkie pytania dotyczące służby w WOT oraz pomoże dopełnić niezbędnych formalności. Numer telefonu do właściwego rekrutera znajdziesz po wpisaniu swojej nazwy powiatu w którym mieszkasz na stronie: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl 

fot. 10 ŚBOT

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this