Znajdź nas na

FAKTY

Wyrok w sprawie Jarosława Górczyńskiego – odroczony!

31 maja powinna zapaść decyzja co do dalszych losów procesu Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Św. Jak poinformował nas Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach, dziś sędzia wysłuchał głosów stron, oskarżyciel – skarżyska prokuratura wniosła o zmianę wyroku. Przypomnijmy, że 29 grudnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Ostrowcu Św. uniewinnił Jarosława Górczyńskiego z dwóch zarzutów. Wyrok nie jest prawomocny.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ogłoszenie wyroku zostało odroczone do dnia 31 maja , do godziny 12.00 – wyjaśnia Jan Klocek. rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Przypomnijmy, że  Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej zebrała obszerny materiał dowodowy w postaci dokumentacji przetargowej, zeznań świadków oraz dwóch opinii biegłych z zakresu zamówień publicznych.

Materiał ten dał podstawę do przedstawienia  prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego – dwóch zarzutów: zarzutu związanego z przekroczeniem uprawnień w związku z przeprowadzeniem w 2016 r. procedur przetargowych, dotyczących gospodarowania odpadami w sposób uniemożliwiający złożenie prawidłowych ofert podmiotom innym, niż podmiot dotychczas świadczący te usługi i złożeniem fałszywego oświadczenia, co do okoliczności mającej znaczenie prawne, tj. w przedmiocie braku istnienia okoliczności wykluczających go od rozstrzygania w tej kwestii, a przez to niezagwarantowania wymaganego prawem równego traktowania wszystkich oferentów oraz uczciwej konkurencji i działanie w ten sposób na szkodę interesu publicznego i prywatnego. 

Drugi z zarzutów dotyczył  złożenia w 2017 r. fałszywego pisemnego oświadczenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na odbiór odpadów, co do okoliczności mającej znaczenie prawne, tj. w przedmiocie braku istnienia okoliczności wykluczających go od rozstrzygania w tej kwestii.

Jarosław Górczyński  nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Złożył wyjaśnienia odnoszące się do stawianych mu zarzutów, które jednak nie podważało ustaleń śledztwa. Za zarzucane czyny groziło mu do 10 lat pozbawienia wolności.  29 grudnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Ostrowcu  Św.  uniewinnił  Jarosława Górczyńskiego z dwóch zarzutów.  

– Dziś głos odnośnie apelacji  zabrały strony. Prokurator popierał  swoje stanowisko i wnosił o zmianę wyroku – poinformował Jan Klocek.

Decyzję co do dalszych losów procesu prezydenta Ostrowca Św. powinniśmy poznać 31 maja. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this