Znajdź nas na

FAKTY

Wyszły na plac zabaw, do domu już nie wróciły! Poszukiwania zakończyły się szczęśliwym finałem!

Okres letni sprzyja częstszym pobytom dzieci poza domem. To także pora roku, podczas której najczęściej dochodzi do zaginięć i wypadków z udziałem małoletnich. Chwile grozy przeżyła 32-letnia obywatelka Ukrainy, która w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 3 na 4 lipca) zgłosiła się na ostrowiecką komendę i poinformowała o zaginięciu dwóch córek. Mundurowi natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kobieta poinformowała mundurowych o zaginięciu dwóch córek w wieku 11 i 12 lat. Jak wynikało z ustaleń mundurowych, w niedzielę (3 lipca) około godziny 13.00 dziewczynki wyszły z domu na pobliski plac zabaw, do domu już nie wróciły.

– Zaniepokojeni tym, faktem rodzice na początku zaczęli sami na własną rękę szukać swoich pociech. Po tym jak zrobiło się późno i ich poszukiwania nie przyniosły pozytywnych rezultatów, postanowili o tym fakcie powiadomić miejscowych policjantów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję poszukiwawczą. Między innymi sprawdzali teren miasta oraz rozpytywali osoby w celu ustalenia miejsca pobytu zaginionych. Około godziny 4.50 mundurowi z Komisariatu Policji w Kunowie w trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych przy ul. Onufrego Zagłoby, pod tzw. wiaduktem zauważyli dwie dziewczynki odpowiadające rysopisowi zaginionych. Po chwili okazało, że były to poszukiwane obywatelki Ukrainy – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.
Ostatecznie dzieci całe i zdrowe zostały przekazane pod opiekę rodziców.
Mundurowi przypominają, aby nigdy nie wahać się ze zgłoszeniem zaginięcia osoby. W takich sytuacjach liczy się każda minuta. Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, niestety często także czas wolny od nadzoru dorosłych i odpowiedzialności. Jednym z największych zagrożeń dla dziecka, zwłaszcza małego, jest pozostawienie go bez opieki. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach wydarzenia. Dziecko pozostawione nawet na krótki czas bez opieki rodzica czy opiekuna, może stać się ofiarą przestępstwa, bądź ulec groźnemu w skutkach wypadkowi losowemu (wypadek komunikacyjny, utonięcie, utknięcie w niebezpiecznym dla niego miejscu takim jak studzienka, głęboki rów, itp. ). Rodzicielstwo to przywilej, ale i również ogromna odpowiedzialność.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this