Znajdź nas na

FAKTY

Z dyrektora ZUM-u na wicestarostę! 

Łukasz Dybiec, w minionej kadencji samorządu powiatowego członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, został wicestarostą powiatu ostrowieckiego. Jednomyślności wśród radnych nie było. Za jego kandydaturą głosowało 13 radnych, 5 było przeciwko, jeden radny wstrzymał się od głosu. Czy dotychczasowy dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim sprawdzi się na stanowisko wicestarosty?

Łukasz Dybiec, nowo wybrany wicestarosta powiatu ostrowieckiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak już informowaliśmy na nowego starostę ostrowieckiego wybrana została Agnieszka Rogalińska. Na tym „stanowisku” zastąpiła Marzenę Dębniak. Miejsce Andrzeja Jabłońskiego, dotychczasowego wicestarosty, zajmie natomiast Łukasz Dybiec, Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego w poprzedniej kadencji samorządu powiatowego, a także dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Św.

Za jego kandydaturą podczas środowej (15 maja) sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego głosowało 13 radnych, przeciw było 5 radnych, od głosu wstrzymała się jedna osoba. 

– Z tego miejsca chciałbym przede wszystkim podziękować wszystkim mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy oddali na mnie głos za ogromne zaufanie. Dziękuję państwo radnym za zaufanie, za wybór na tę zaszczytną funkcję wicestarosty powiatu ostrowieckiego. Szanowni państwo dołożę wszelkich starań, żeby nałożone na mnie zadania z objęciem funkcji wicestarosty powiatu ostrowieckiego wykonywać rzetelnie, z pełnym zaangażowaniem i sumiennie – mówił podczas sesji tuż po ogłoszeniu wyniku głosowania radnych, Łukasz Dybiec.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dziękował swojej żonie Teresie za to, że wytrzymuje jego tempo pracy, dziękował także Arturowi Łakomcowi, prezydentowi Ostrowca Św. za współpracę,  a także koleżankom i kolegom prezesom spółek i dyrektorom jednostek gminy Ostrowiec Św.

– Pracowaliśmy wspólnie na rzecz naszej małej ojczyzny. Dziękuję również wszystkim pracownikom, kolegom i koleżankom w Zakładzie Usług Miejskich za te osiem lat ciężkiej pracy. I dziękuję wszystkim kolegom z Zarządów, z Polskiego Związku Bokserskiego, ze Świętokrzyskiego Związku Sportowego oraz Klubu Sportowego KSZO – podsumował Łukasz Dybiec.

Łukasz Dybiec, wicestarosta powiatu ostrowieckiego i Agnieszka Rogalińska wybrana na starostę ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this