Znajdź nas na

FAKTY

Ponad 2 miliony straty w najnowszym sprawozdaniu finansowym Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim!

18 listopada 2023 roku informowaliśmy o zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Św. rachunku zysków i strat jednostki sporządzony na dzień 31 grudnia 2022 roku. Według zamieszczonych danych wygenerowano stratę w wysokości – 1 511 767,46 zł. Niestety zgodnie ze stanem z 31 grudnia 2023 roku strata ta znacznie się powiększyła.

Źródło: FB CRL w Ostrowcu Św. i BIP CRL w Ostrowcu Św. Grafika: naOSTRO.info

Czy Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim podzieli losy swojej poprzedniczki – Agencji Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim? W 2021 roku informowaliśmy o sprawozdaniu z działalności Agencji Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim za rok 2020 roku. Spółka wygenerowała wówczas stratą w kwocie 814,76 tys. zł. Jedynym założycielem i jedynym wspólnikiem Spółki była wówczas gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Udziały w kapitale zakładowym zostały objęte w całości przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Prezesem Zarządu Spółki ARL była wówczas Agnieszka Rogalińska, aktualny starosta ostrowiecki. Spółka została postawiona w stan likwidacji, a na jej miejscu pojawiła się jednostka budżetowa CRL – Centrum Rozwoju Lokalnego, która przejęła większość zadań realizowanych przez ARL. Jego dyrektorem została Agnieszka Rogalińska, która wówczas pełniła funkcję członka Zarządu Powiatu Ostrowieckiego. 

Rachunek zysków i strat jednostki (wariant porównawczy) sporządzony na dzień 31.12.2022 r. Źródło: BIP CRL

18 listopada 2023 roku informowaliśmy o sprawozdaniu finansowym, a konkretnie rachunku zysków i strat jednostki sporządzonym na dzień 31 grudnia 2022 roku.  Wynikało z niego, że jednostka wygenerowała stratę w wysokości – 1 511 767,46 zł. 

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Z najnowszego bilansu, jaki opublikowany został w Biuletynie Informacji Publicznej CRL wynika, że jednostka na dzień 31 grudnia 2023 roku wygenerowała – 2 636 587,12 zł straty. 

Czy nowy dyrektor jednostki wyprowadzi ją na prostą, czy w niedalekiej przyszłości CRL podzieli losy ARL-u? 

Rachunek zysków i strat jednostki (wariant porównawczy) Źródło: BIP CRL

Czytaj również:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this