Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Z Kielc do Ostrowca Św. przez Święty Krzyż? W planach 17 nowych linii użyteczności publicznej!

Możliwości uruchomienia promocyjnego połączenia autobusowego z Kielc na Święty Krzyż dotyczyło dzisiejsze spotkanie marszałka Andrzeja Bętkowskiego oraz członka Zarządu Województwa Mariusza Goska z superiorem klasztoru Misjonarzy Oblatów, ojcem Marianem Puchałą oraz przedstawicielami miast i gmin, przez teren których przebiega trasa do najstarszego polskiego sanktuarium. Zgodnie z przedstawionymi planami linia miałaby bezpłatny charakter i mogłaby funkcjonować do czasu uruchomienia stałego połączenia, czyli linii użyteczności publicznej. Nowe połączenie zyska także Ostrowiec Św.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W prowadzonych w urzędzie marszałkowskim rozmowach uczestniczyli
Arkadiusz Kubiec, wiceprezydent Kielc i Barbara Damian, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny oraz Andrzej Gąsior, burmistrz Nowej Słupi. Było to już kolejne ze spotkań, podczas których samorządowcy wspólnie z przedstawicielami Misjonarzy Oblatów próbują wypracować formułę, dzięki której zafunkcjonuje stałe połączenie autobusowe ze stolicy województwa na Święty Krzyż.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Przygotowana propozycja zakłada uruchomienie bezpłatnej, funkcjonującej w soboty i w niedziele linii autobusowej Kielce – Święty Krzyż, z czterema kursami w każdym z weekendowych dni. Połączenie działałoby od kwietnia do września 2020 roku i byłoby finansowanie przez Samorząd Województwa w ramach działań promujących region świętokrzyski i najstarsze polskie sanktuarium na Świętym Krzyżu.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– To rozwiązanie czasowe, pozwalające zarówno mieszkańcom regionu, stolicy województwa, jak też turystom i pielgrzymom na dotarcie do sanktuarium w okresie nasilonego ruchu turystycznego – mówi Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa. – Natomiast od jesieni przyszłego roku, w ramach uruchamianych przez Samorząd Województwa 17 nowych linii użyteczności publicznej, uwzględnione jest także połączenie z Kielc do Ostrowca Świętokrzyskiego, właśnie przez Święty Krzyż i Nową Słupię. W ten sposób mielibyśmy zachowaną ciągłość – po okresie turystycznym wszyscy, którzy chcieliby odwiedzić sanktuarium na Świętym Krzyżu, mogliby skorzystać z nowej linii użyteczności publicznej. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i nowa linia autobusowa na Święty Krzyż zafunkcjonuje w przyszłym roku, stając się dostępna dla mieszkańców jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy – podsumowuje Mariusz Gosek.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Pomimo skromnego budżetu w gminie Ćmielów udało się zrealizować wiele inwestycji!

FAKTY

Umowa na budowę „małej obwodnicy” Ostrowca Św. podpisana!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this