Znajdź nas na

FAKTY

Z maturzystami o przyszłości

O zmaganiach na maturze, kierunkach na dalszą drogę, zainteresowaniach – z maturzystami z województwa świętokrzyskiego rozmawiali przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś oraz wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Wśród absolwentów byli także radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Wielokrotnie proszę radnych Młodzieżowego Sejmiku, aby w swoich planach na przyszłość uwzględniali miejsce, skąd pochodzą i się wywodzą. Za kilka kadencji ktoś musi kontynuować po nas pracę w samorządach: ludzie aktywni i twórczy –mówił przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, który podkreślił, że województwo świętokrzyskie sukcesywnie i stopniowo dorównuje do lepszych i bogatszych regionów.

– Bardzo na to liczę, że jeśli wybieracie się na studia do innego miasta lub kraju, to po zakończeniu nauki wrócicie do regionu, aby to wykształcenie spożytkować dla siebie, rodziny oraz samorządowej wspólnoty – dodał przewodniczący Pruś.

W spotkaniu, wśród maturzystów – radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego byli:  Kacper Bernat , Igor Kaczorowski, Tomasz Kałuża, Rafał Kazała, Veronika Kurdybakha, Zofia Mogielska, Izabela Pruś, Jakub Stachurka, Julia Wierzbicka, Katarzyna Wojdan, Julia Wysocka, Paweł Żelazny.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this