Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Z muzycznego show do Bałtowa! Niezwykły koncert kolęd w najbliższą niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę, 23 stycznia w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie, po popołudniowej Mszy Świętej, na miłośników kolęd i pastorałek czekać będzie nie lada gratka. Do Bałtowa przyjedzie bowiem Wiktor Kowalski, uczestnik i finalista ostatniej edycji muzycznego show – The Voice of Poland. Towarzyszyć mu będą Iwona Dusza i Ireneusz Gliściński, wójt gminy Krasocin. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: Gmina Bałtów

– Niedawno uczestniczyłem w koncercie charytatywnym w Parafii Matki Bożej Nieustającej pomocy w Starachowicach. Na koncercie występował Wiktor Kowalski, Iwona Dusza i Ireneusz Gliściński. Tak spodobał mi się ten występ, że chciałem, aby mieszkańcy gminy Bałtów również mieli możliwość wysłuchania tak zdolnych wokalistów. Udało się i już w najbliższą niedzielę nasz kościół w Bałtowie wybrzmi najpiękniejszymi kolędami – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Dodaje, że bałtowska świątynia wielokrotnie gościła muzyków z różnych stron województwa świętokrzyskiego, ale także rodzimych muzyków. W minioną niedzielę (16 stycznia) odbył się koncert zespołów „Biesiada” i „Bałtowianie”, który również przyciągnął słuchaczy. Współorganizatorem koncertu była Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zespoły ludowe to nasza duma. To piękne, że pielęgnują tradycję. Przypominają kolędy i polskie pastorałki, a także zachęcają do wspólnego ich śpiewania – mówi Hubert Żądło.

W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie koncertował także kwartet smyczkowy. Koncert mógł się odbyć po raz kolejny dzięki byłej mieszkance gminy Bałtów – Justynie Mroczek-Gil, a także Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie.

– Zależy nam, aby zapraszać artystów z zewnątrz. Nasza gmina jest najdalej położona od głównego ośrodka kultury w Kielcach, chcemy zatem przybliżyć tę kulturę, aby choć przez chwilę mogli się odprężyć prz pięknej muzyce. Tym bardziej, że spotkamy się w pięknym wnętrzu naszej bałtowskiej świątyni, słynącym z doskonałej akustyki. Mieszkańcy będą mogli przeżyć prawdziwą ucztę muzyczną, a przy okazji naładować akumulatory przed nadchodzącym tygodniem pracy – przypomina wójt. 

Dodaje, że to także okazja na przedłużenie świętowania i wspólne śpiewanie kolęd.

– Z jednej strony ten wymiar duchowy jest ważny, kto śpiewa modli się bowiem podwójnie, z drugiej aspekt społeczny. Pandemia koronawirusa bardzo dużo zmieniła w naszym życiu społecznym. Przez długi czas nie mogliśmy się spotykać, organizować wydarzeń kulturalnych. Myślę, że wspólne kolędowanie jednoczy – podsumowuje Hubert Żądło.

Koncert zaplanowany jest na 23 stycznia (niedziela) na godzinę 17.00. po popołudniowej Mszy Świętej (która ozpocznie się o godzinie 16.00). Wstęp wolny. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this