Znajdź nas na

FAKTY

Z myślą o najmłodszych pacjentach! W starachowickim szpitalu ruszyły kolejne poradnie dla dzieci!

Po raz kolejny w tym półroczu rozszerzono działalność poradni specjalistycznych funkcjonujących w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Obok Poradni Logopedycznej dla dzieci i dorosłych, Poradni Stomatologicznej w znieczuleniu ogólnym dla osób z niepełnosprawnościami (w tym dzieci) na początku grudnia uruchomiono Poradnię Neonatologiczną i Poradnię Neurologiczną dla Dzieci.

Źródło: FB Szpital Starachowice

Jak na swojej oficjalnej stronie poinformował starachowicki szpital, Poradnia Neurologiczna dla Dzieci jest czynna trzy dni w tygodniu. Konsultacje lekarskie odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy. Poradnia dedykowana jest dla dzieci od 1 miesiąca życia do momentu ukończenia 18 lat. Lekarz specjalista w zakresie neurologii dziecięcej diagnozuje i leczy pacjentów ze schorzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

 Poradnia Neonatologiczna  kierowana jest do najmłodszych pacjentów urodzonych nie tylko na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Stanowi ona przedłużenie opieki lekarskiej po wyjściu noworodka ze Szpitala. Powstała w celu zapewnienia kompleksowej opieki, leczenia oraz oceny rozwoju noworodków do 28 dnia życia. Lekarze specjaliści z zakresu neonatologii w ramach poradni dokonują oceny noworodka pod kątem jego rozwoju fizycznego, procesów adaptacji poszczególnych narządów, oceny i ewentualnego leczenia żółtaczek okresu noworodkowego. Ponadto w razie wystąpienia takiej potrzeby planują dalsze konsultacje i badania dodatkowe. Poradnia Neonatologiczna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 14.00.

Warto dodać, że do obu poradni wymagane jest skierowanie, a zapisy prowadzone są zarówno w rejestracji podmiotu leczniczego (przy okienkach), jak i telefonicznie pod numerem 459 599 996 wew. 1.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this