Znajdź nas na

FAKTY

Zabiegamy o dodatkowe miliony dla regionu!

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się spotkanie on-line w ramach negocjacji środków na realizację programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego”. Negocjacje z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemarem Budą prowadzili marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka i zastępca dyrektora EFS Artur Potaczała.

Marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek – Renata Janik i Katarzyna Kubicka, dyrektor departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podczas spotkania rozmawiano o wysokości środków, jakie województwo może pozyskać z rezerwy przeznaczonej na regionalne programy operacyjne. Marszałek Andrzej Bętkowski przedstawił najważniejsze projekty inwestycyjne – drugi etap budowy Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar oraz Centrum Badań Molekularnych w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Minister Waldemar Buda zadeklarował pomoc w rozmowach z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii na temat możliwości włączenia finansowania drugiego etapu prac w ramach GUM do Krajowego Planu Odbudowy, co odciążyłoby program regionalny. Dyskutowano również o projektach mobilności miejskiej, projektach dla obszarów strategicznej interwencji i obszarów wiejskich.

Jak informuje marszałek Andrzej Bętkowski: – Zabiegamy o jak największe środki dla województwa, chociaż rozumiemy, że każdy region stara się o dobre dla siebie rozwiązania, a Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej  musi znaleźć rozwiązanie kompromisowe dla wszystkich 16 województw. Jestem przekonany, że ostateczna kwota środków na nowy program nie będzie mniejsza niż w obecnej perspektywie. Każdy dodatkowo wynegocjowany milion euro będzie dla nas sukcesem – dodaje marszałek.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jak przypomina wicemarszałek Renata Janik:  – W ramach podziału głównej alokacji Województwo Świętokrzyskie uzyskało 1 mld 106 mln euro. Zabiegamy o dodatkową kwotę 444 mln euro ze środków rezerwy programowej.

Ostateczne decyzje, co do podziału rezerwy na województwa zapadną w ciągu najbliższych tygodni. Rozmowy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej zmierzają do kompromisu, który pozwoli zabezpieczyć dla Świętokrzyskiego korzystne warunki finansowe.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this