Znajdź nas na

FAKTY

„Zabiorą” z remontów dróg żeby dołożyć MOSiR-owi? Już dziś sesja Rady Miasta Ostrowca Św.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego (30 listopada) radni miejscy zadecydowali o przekazaniu m.in. 150 000 dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na zakup samochodu i ciągnika z kosiarką i koszem. Tymczasem podczas dzisiejszej (12 grudnia) sesji radni debatować będą nad zapewnieniem środków w kwocie 450 000 na wydatki związane z funkcjonowaniem MOSiR.

Budynek, w którym mieści się Urząd Miasta w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W porządku obrad dzisiejszej (wtorek, 12 grudnia) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. znalazły się zmiany w uchwale budżetowej, dotyczące zapewnienia środków dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim (MOSiR). Kwota mała nie jest bo wynosi 450 000 zł. Jak czytamy w uzasadnieniu do Uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ostrowiec Św. na rok 2023 proponuje się: zapewnienie „środków w kwocie 450.000,00 zł (dział 926, rozdział 92605) na wydatki związane z funkcjonowaniem MOSiR. Środki na ten cel zostały wygospodarowane poprzez zmniejszenie wydatków przewidzianych na remonty dróg gminnych (dział 600, rozdział 60016)”.

Co ciekawe na poprzedniej (30 listopada) sesji Rady Miasta Ostrowca Św. radni zadecydowali o zapewnieniu środków w kwocie 150.000,00 zł (dział 926, rozdział 92605) na wydatki inwestycyjne Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym: 80.000,00 zł na zakup samochodu i 60.000,00 zł na zakup ciągnika z kosiarką i koszem. 

Pisaliśmy o tym tutaj:

Kilak dni temu informowaliśmy o interpelacji Mateusza Czeremchy, radnego Rady Miasta Ostrowca Św., który apelował o  wykonanie remontu ulicy Ostrowieckiej w części zarządzanej przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski tj. łącznika od ulicy Topolowej oraz łącznika z tzw. „drogą cmentarną”. Tłumaczył, że w XXI wieku ludzie wciąż „brodzą w błocie”. W odpowiedzi, pod którą podpisała się Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Św., usłyszał, że „w obecnym budżecie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski nie zostały zabezpieczone środki finansowe umożliwiające wykonanie trwałych nawierzchni, wnioskowanych w Pana interpelacji – odcinków ul. Ostrowieckiej.”

Informowaliśmy o tym tutaj:

Okazuje się jednak, że można było zaproponować zapewnienie 450 000 zł na funkcjonowanie MOSiR-u poprzez zmniejszenie wydatków przewidzianych na remonty dróg gminnych. 

Czy mieszkańcy Denkowa będą z takiej decyzji zadowoleni? 

Do tematu wrócimy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this