Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zabrakło wyobraźni i odpowiedzialności! Trzech piratów drogowych zatrzymanych!

Podczas minionego weekendu policjanci z ostrowieckiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Piraci drogowi stracili swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

fot. Świętokrzyska Policja

Zaczęło się w miniony piątek, 31 stycznia, kiedy to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli w Kunowie kierowcę Forda, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h. 42-letni kierowca złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 62 km/h mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem. Tego samego dnia, tylko, że tym razem już na Alei 25-lecia Wolności mocniej na pedał gazu nacisnął 26-letni kierowca Toyoty. Mężczyzna pędził z prędkością 114 km/h w obszarze zabudowanym. W niedzielę, 2 lutego, prawo jazdy na tej samej ulicy stracił 59-letni kierowca BMW. Mężczyzna poruszał się z prędkością 116 km/h.

Ostrowieccy mundurowi przypominają, że kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Życie mamy tylko jedno.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this