Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zamiast na oświatę trafią do MOSIR-u? O przeznaczeniu 300 000 zł decydować będą radni miejscy!

Czy 300 000 zł, które w budżecie zaplanowane były na oświatę trafią do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim na jego funkcjonowanie? Już dziś (poniedziałek, 1 sierpnia) decydować będą o tym radni miejscy. Nadzwyczajną sesję rady miasta zaplanowano na godzinę 13.00, a odbędzie się ona nie w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w Centrum Kształcenia Ustawicznego (sala gimnastyczna) przy ulicy Sandomierskiej 26A.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zgodnie z oświadczeniem majątkowym z 4 kwietnia 2022 roku Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim w roku 2021 zarobił  141 151,52 zł. To zdecydowanie więcej niż w roku 2020 (oświadczenie z  26 kwietnia 2021 roku) kiedy to zarobił 108 549,03 zł. 

Czy kondycja Miejskiego Ośrodka Sportu  Rekreacji jest tak trudna, że potrzebuje środków na funkcjonowanie? W projekcie uchwały zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2022 r. znalazł się bowiem zapis o zapewnieniu środków w kwocie 300 000 zł na wydatki związane z funkcjonowaniem MOSIR-u. Niestety w projekcie uchwały na próżno szukać na ten temat szczegółów. Co miał na myśli projektodawca pisząc o wydatkach na funkcjonowanie MOSIR-u?

– Środki na ten cel zostały wygospodarowane poprzez zmniejszenie wydatków oświatowych – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Fragment projektu uchwały uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2022 r. Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Radni decydować będę również o zapewnieniu środków w kwocie 20 000 zł na wydatki związane  z planowanym utworzeniem nowej spółki – Ciepłownia Ostrowiecka, w tym 10 000 zł na wniesienie wkładu do Spółki i 10 000 zł na pokrycie kosztów, związanych z jej założeniem. Środki na ten cel zostały wygospodarowane poprzez zmniejszenie wydatków związanych z pozostałą działalnością usługową.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this