Znajdź nas na

FAKTY

Zamiast o Walentynkach przypomną o ważnej rocznicy! Ostrowieccy Patrioci szykują niespodziankę!

Kiedy 14 lutego większość środków masowego przekazu informować będzie o Walentynkach, Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci przypomni o ważnej rocznicy. 14 lutego 2020 roku mija bowiem 78 lat od powołania Armii Krajowej. – W tym dniu większość społeczeństwa świętuje Walentynki. Natomiast my chcemy przybliżyć trochę historii, przygotowując okolicznościowe kalendarze na 2020 rok. Taka forma uczczenia powołania Armii Krajowej, może zachęcić do poznawania historii i jest nowoczesną formą patriotyzmu, która może trafić to większego grona społeczeństwa – wyjaśnia Michał Ślusarz, prezes Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci. Stowarzyszenie przygotowało także niespodziankę dla płci pięknej.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W 78 rocznicę powołania Armii Krajowej  14 lutego organizujemy akcję, która ma na celu przypomnienie tego wydarzenia. W tym dniu większość społeczeństwa świętuje Walentynki, natomiast my chcemy przybliżyć trochę historii i przygotowujemy okolicznościowy kalendarz na 2020 rok – tłumaczy Michał Ślusarz, prezes Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci.

Kalendarz wykonany zostanie w formacie plakatu. Na kalendarzu zostały wyszczególnione rocznice świąt kościelnych i państwowych. Na główną grafikę wykorzystana zostanie praca uzdolnionej artystycznie Patrycji Kasińskiej.

Na kalendarzu znajdzie się ilustracja autorstwa Patrycji Kasińskiej
fot. Ostrowieccy Patrioci

– To nie pierwszy raz kiedy współpracujemy z Patrycją, w latach ubiegłych wykorzystaliśmy jej pracę na plakacie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na kalendarzu zostały wyszczególnione rocznice świąt kościelnych i państwowych, mamy nadzieję, że o żadnej ważnej dacie nie  zapomnieliśmy. Do akcji włączyli się też lokalni przedsiębiorcy np. Kwiaciarnia „Maja” dzięki, której będziemy mogli zrealizować jeszcze jeden punkt akcji – reprezentantką płci pięknej będziemy wręczać tulipany. Wszystko dzięki Kwiaciarni „Maja” – zdradza szczegóły Michał Ślusarz.

Również w kwiaciarni dostępne będą niezwykłe kalendarze.

– Firma PROMAX Ubezpieczenia wsparła nas finansowo, dzięki czemu będziemy mogli wykonać ich więcej. Kalendarze będą również wręczane w City Taxi Team, a my rozdawać będziemy je przy Kinie Etiuda.  Za wykonanie projektu i druk odpowiada Grupa Kavarito, z którą współpracujemy już od dłuższego czasu – przypomina Michał Ślusarz. 

Do akcji Ostrowieckich Patriotów dołączyła również Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Św.

– Mundurowym przekażemy 50 kalendarzy, które będą wręczane jako pouczenia. Za jakie przewinienia będzie można dostać taki kalendarz, to już zależy od funkcjonariuszy.

Uważamy, że taka forma uczczenia powołania Armii Krajowej, może zachęcić do poznawania historii i jest nowoczesną formą patriotyzmu, która może trafić to większego grona społeczeństwa – tłumaczy prezes Stowarzyszenia.

Przypomina także, że 78 lat temu w samym epicentrum II Wojny Światowej została powołana największa formacja Polskiego Państwa Podziemnego –  Armia Krajowa.

To nie pierwsza tego typu akcja przypominająca o historii, osobach ją tworzących i bohaterach,  zorganizowana przez Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci. Zapytany o to skąd biorą energię do działania, Michał Ślusarz odpowiada bez chwili namysły:

– Kieruje się  tymi słowami : Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.

Po prostu walczymy o prawdę i pamięć, jak to robiło przedwojenne środowisko narodowe – podsumowuje. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this