Znajdź nas na

FAKTY

Zapadnięte studzienki na ulicy Żabiej! Kierowcy: Trzeba jechać prawie środkiem pasa, żeby zaoszczędzić zawieszenie!

Studzienki kanalizacyjne znajdujące się na ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, to od lat „zmora” kierowców. Żalą się, że niszczą zawieszenie aut, a podróż ulicą Żabią do przyjemnych nie należy. O wykonanie napraw studzienek w imieniu mieszkańców do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. zwrócił się Paweł Walesic, radny powiatowy z Klubu PiS. Czy „koszmar” kierowców zniknie z ulicy Żabiej?

Ulica Żabia w Ostrowcu Św. na zapadnięte studzienki narzekają kierowcy. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 – Pomimo remontu studzienki nadal są zapadnięte. Trzeba jechać prawie środkiem pasa, żeby zaoszczędzić zawieszenie. To niebezpieczne. Czekają aż dojdzie do tragedii  – pytają kierowcy podróżujący ulicą Żabią w Ostrowcu Św. To właśnie tutaj w Ostrowcu Świętokrzyskim zlokalizowany jest  dworzec PKS-u. Nie jest to również najlepsza wizytówka miasta, z punktu widzenia przyjezdnych.

W imieniu mieszkańców wniosek w sprawie naprawy zapadniętych studzienek w ulicy Żabiej w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim  złożył Paweł Walesic, rady powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Wygląda jednak na to, że kierowcy nie szybko doczekają się poprawy komfortu jazdy. Co przez wykonywaną sukcesywnie regulację  ma na myśli starostwo powiatowe? 

Ulica Żabia w Ostrowcu Św. Na zapadnięte studzienki narzekają mieszkańcy i kierowcy
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W odpowiedzi na ww. wniosek informuję, że zarządca drogi wystąpił pismem z dnia 06.06.2022 r. do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ostrowcu Św. o wykonanie regulacji wysokościowej zapadniętych włazów i studni kanalizacji sanitarnej. Regulacja wysokościowa wpustów i studni kanalizacji deszczowej ww. drogi będzie wykonywana sukcesywnie w miarę posiadanych środków finansowych przez Wydział Infrastruktury i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. – czytamy w odpowiedzi.   

Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Starostwo poinformowało również, że w bieżącym roku zaplanowano realizację zadania „Remont drogi powiatowej nr 1031T –  ul. Żabia w Ostrowcu Świętokrzyskim w km 0+650 do km 0+843.” tj. na odcinku od skrzyżowania z ulicą Adama Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Onufrego Zagłoby w Ostrowcu Św. W ramach remontu zostały ujęte prace mające na celu regulację pionową studni na ww. odcinku drogi. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this