Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Zaprezentują swoje talenty przy ćmielowskiej tężni! „W rolach głównych” przeboje Krzysztofa Krawczyka!

Już w niedzielę (12 września) o godzinie 15.00 tuż przy tężni solankowej w Ćmielowie swoje talenty zaprezentują podopieczni Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. – To kolejne wydarzenie muzyczne organizowane z myślą o mieszkańcach naszej gminy. A talentów, szlifowanych pod czujnym okiem instruktorów muzycznych nie brakuje, o czym będziemy mogli przekonać się już w najbliższą niedzielę. Bohaterem koncertu będzie Krzysztof Krawczyk, którego piosenki towarzyszą już kolejnemu pokoleniu Polaków – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Muzyczna Jesień 2020 fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ubiegłoroczny koncert „Jesienne klimaty”, podczas którego zaprezentowali się podopieczni Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, przyciągnął tłumy mieszkańców, a także gości z całego  powiatu ostrowieckiego.Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury zapewniała wówczas, że wydarzenie trafi już na stałe do kalendarza imprez. Słowa dotrzymała. Już w najbliższą niedzielę (12 września) tuż przy ćmielowskiej tężni swoje talenty zaprezentują uczniowie instruktorów muzycznych:  Moniki Gryzki, Pawła Grabskiego i Marcina Walasa. 

–  Osobą, którą będziemy wspominać podczas koncertu będzie Krzysztof Krawczyk. Niestety ten wybitny polski artysta, na którego przebojach wychowało się wiele pokoleń Polaków, odszedł w tym roku. Pozostawił nam swoją muzykę, która żyje w naszych sercach. Przypomną ją młodzi utalentowani mieszkańcy gminy Ćmielów, ale nie ograniczymy się tylko do utworów Krzysztofa Krawczyka. Na mieszkańców, którzy zdecydują się spędzić z nami to niedzielne popołudnie, czekać będą także inne atrakcje – mówi Wioletta Rogala-Mazur., która mówi, że jest zadowolona z pracy z instruktorami, zatrudnionymi w domu kultury. Zachęca wszystkie osoby z gminy Ćmielów, które chcą pośpiewać, nauczyć się gry na saksofonie, pianinie, czy gitarze aby spróbowały swoich sił. Zapewnia, że na próby przychodzą zarówno  dzieci, jak  i osoby dorosłe. 

Muzyczna jesień przy ćmielowskiej tężni. 5 października 2020 rok
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do udziału w wydarzeniu zachęca także Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

– Korzystajmy z pięknej pogody, spędźmy to niedzielne popołudnie razem. Jak przekonaliśmy się nieraz, życie pisze różne scenariusze. Jestem pokoleniem, które znało i ceniło twórczość Krzysztofa Krawczyka. Myślę, że w wykonaniu naszych utalentowanych mieszkańców, jego utwory nabiorą jeszcze innego znaczenia – podsumowuje Joanna Suska.

 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this