Znajdź nas na

FAKTY

Zapytaliśmy jakimi środkami transportu dysponuje ostrowiecki ZUM! Na rozpatrzenie wniosku musimy czekać blisko dwa miesiące!

Wracamy do tematu pytań, jakie 6 lipca wysłaliśmy na adres mailowy ZUM-u. Pytaliśmy m.in. jakimi środkami transportu dysponuje Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim? Prosiliśmy o podanie marki pojazdu, typu pojazdu i roku produkcji, a także informacji o ilości osób, jakie mogą się danym pojazdem jednocześnie poruszać. Zapytaliśmy także jak często wykonywane są przeglądy pojazdów, znajdujących się w ewidencji pojazdów, wykorzystywanych przez Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Św.? Wygląda na to, że pytania były tak absorbujące, że nasz wniosek rozpatrzony zostanie dopiero… 6 września.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim  zakład zarządza budynkiem z pomieszczeniami administracyjno-biurowymi: przy ul. Żabiej 23 o powierzchni 464 m2, jak również zapleczem przygotowawczo-produkcyjnym (przy ul. Żeromskiego 11) o pow. ok. 5000 m2. Na pomieszczenia przygotowawczo-produkcyjne składają się : stolarnia, spawalnia, warsztat ślusarski, betoniarnia,  pomieszczenia garażowe. Zakład dysponuje środkami transportu oraz koparko-ładowarką.

6 lipca, drogą mailową dopytaliśmy więc jakimi konkretnie  środkami transportu dysponuje Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim? Prosiliśmy  o podanie marki pojazdu, typu pojazdu i roku produkcji, a także informacji o ilości osób, jakie mogą się danym pojazdem jednocześnie poruszać. Zapytaliśmy także jak często wykonywane są przeglądy pojazdów, znajdujących się w ewidencji pojazdów, wykorzystywanych przez Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Św.?

Niestety na rozpatrzenie naszego wniosku będziemy musieli poczekać aż 2 miesiące. 20 lipca, otrzymaliśmy bowiem odpowiedź:

– W związku z wnioskiem z dnia 6 lipca 2021 r. o udostępnienie informacji publicznej Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim powiadamia, że stosownie do art. 13 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 2176) wyznacza się nowy termin na rozpatrzenie wniosku, wskazując dzień 6 września 2021 r. Jest to niezbędne z uwagi na konieczność podjęcia dodatkowych czynności związanych z zakresem żądanej informacji – czytamy w odpowiedzi, pod jaką podpisał się Łukasz Dybiec, dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim

Z Regulaminu Organizacyjnego Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim wynika, że „Zakładzie obowiązuje zasada jednoosobowego kierownictwa, zgodnie z którą Dyrektor kieruje i zarządza Zakładem oraz reprezentuje go na zewnątrz na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, zwanego dalej „Prezydentem Miasta”. Dyrektor samodzielnie podejmuje decyzje i ponosi za nie odpowiedzialność. Funkcjonowanie Zakładu opiera się na zasadzie służbowego podporządkowania, podziału obowiązków i Indywidualnej odpowiedzialności za wykonanie powierzonych zadań.”

Czy Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim dysponuje aż tak dużą flotą pojazdów, że na ich zliczenie potrzebuje 2 miesięcy? 

O ZUM pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this